درمان آکنه

10 توصیه مهم در درمان جوش در پسران جوان

10 توصیه مهم در درمان جوش در پسران جوان

اکثر پسران نوجوان و جوان دچار آکنه می شوند. در حالی که جوش صورت یک قسمت عادی از نوجوان بودن است ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای درمان جوش صورت خود انجام دهید.

نکاتی در زمینه درمان جوش در پسران جوان

• باور های غلط در باره آکنه را رها کنید
• بسیاری از درمان های موثر آکنه در دسترس است
• سطح اول درمان جوش با درمان های بدون نسخه ضد آکنه می باشد
• سطح بعدی درمان جوش در صورت عدم موفقیت مراجعه به پزشک و استفاده از داروی ضد آکنه است
• به درستی از درمان های خود استفاده کنید
• .هر روز از پوست خود مراقبت کنید
• چیزهای عجیب و غریب را روی صورت خود قرار ندهید
• مراقب باشید که جوش ها را اصلاح نکنید
• آکنه بدن بیش از حد قابل درمان است
• اگر آکنه احساس بدی دارید حتما با کسی درمیان بگذارید

1- باور های غلط در باره آکنه را رها کنید

که آکنه ناشی از عدم رعایت بهداشت صورت نیست؟ آکنه به دلیل غذاهایی مانند شکلات یا سیب زمینی سرخ کرده نیز ایجاد نمی شود. برخلاف آنچه ممکن است شنیده باشید ، آکنه به دلیل خودارضایی ، رابطه جنسی یا عدم وجود آنها ایجاد نمی شود.

باور غلط درباره جوش - شکلات باعث آکنه می شود؟

باور غلط درباره جوش – شکلات باعث آکنه می شود؟

آکنه در اثر نوسانات هورمونی در دوران بلوغ ایجاد می شود ، نه توسط تأثیرات بیرونی. به دلیل ژنتیک ، برخی از افراد به طور طبیعی استعداد بیشتری برای ابتلا به جوش دارند. حتی برخی از پزشکان آن را نوعی بیماری نمی دانند. بلکه واکنش طبیعی بدن به یک روند التهابی در پوست می دانند.

“وقتی دوستان و اطرافیانتان پوستی شفاف دارند سخت است ، اما درک کنید که این تقصیر شما نیست که جوش دارید.
. دانستن اینکه چه چیزی باعث ایجاد آکنه (و چه چیزی نمی شود) به شما کمک می کند تا بر روی درمان هایی که موثر ند تمرکز کنید.”

ویدیو زیر را ببینید: باورهای غلط درباره جوش –ویدیو

2- بسیاری از درمان های موثر آکنه در دسترس است

امروزه محصولات زیادی برای درمان جوش در بازار وجود دارد که در واقع می توانند اکنه شما را درمان کنند.
اما حتی مؤثرترین محصولات با وجود وعده های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی ، مانند یک معجزه و جادو کار نمی کنند. (این یک باور غلط دیگر برای درمان آکنه است). برخلاف ادعاهای تبلیغاتی ، آنها برای درمان جوش فوری صورت معجزه نمی کنند.
حداقل شش تا هشت هفته طول خواهد کشید تا اینکه واقعاً متوجه تغییر در پوست خود شوید. یا اینکه 12 هفته قبل از اینکه پاسخ بهینه را ببینید زمان لازم است. اگر صبور باشید ، تقریباً مطمئناً شاهد پیشرفت خواهید بود. این فقط به همان سرعتی که برخی محصولات ادعا می کنند نیست.

ویزیت آنلاین

3- سطح اول درمان جوش در پسران جوان با درمان های بدون نسخه ضد آکنه می باشد

اگر آکنه شما خفیف است ، یا تازه شروع به بروز در صورت و بدن کرده است ، ممکن است بتوانید پوست خود را با محصولات خریداری شده مفید برای درمان جوش از داروخانه ها آن را بر طرف کنید. عمدتا جوش های زیر پوستی و ملایم با محصولات ضد جوش بدون نسخه OTC قابل تهیه در داروخانه ها قابل درمان است. شما باید یک روتین درمان کامل شامل یک شوینده مناسب پوست چرب ,مرطوب کننده غیر چرب غیر جوش زا ,ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب و ضد جوش های حاوی مواد ضد آکنه مناسب داشته باشید
اما همه محصولات رفع جوش صورت به شکل یکسان در از بین بردن جوش صورت موثر نیستند. مؤثرترین آنها حاوی رتینوئیدها(دیفرین یا کترل ) ، بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک و عصاره درخت چای Tea Tree Oil است. به دنبال این مواد در لیست ترکیبات این محصولات که در لیبل آنها درج شده باشد بگردید.

“در مورد انتخاب برند یا نوع درمانی که استفاده می کنید (مثلاً پاک کننده ، پدهای دارویی ، لوسیون) بیش از حد نگران نباشید. وسواس نداشته باشید. کلیه برند های موجود در داروخانه ها که مورد تایید وزارت بهداشت باشد، استاندارد های لازم برای کاربرد در درمان جوش صورت را دارند. در عوض محصولی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد و استفاده از آن برای شما آسان باشد”

محصولات درمانی مراقبت از پوست برای درمان جوش

محصولات درمانی مراقبت از پوست برای درمان جوش

اگر محصولات بدون نسخه مناسب شما هستند ، باید طی 10 تا 12 هفته بهبودی را مشاهده کنید. با این وجود ، مجبورید از محصول درمان جوش صورت استفاده کنید. اگر متوقف شوید ، آکنه برمی گردد.

در این رابطه بیشتر بدانیم: ویدیو چگونه پاک کننده پوست چرب را انتخاب کنیم ؟ ویدیو

4- سطح بعدی درمان جوش در پسران جوان در صورت عدم موفقیت مراجعه به پزشک و استفاده از داروی رفع جوش است.

اگر انواع جوش صورت شما در مرحله متوسط (جوش التهابی قرمز رنگ و یا چرکی) و یا در درمان با محصولات بدون نسخه بهبودی نداشتید، حتما برای از بین بردن جوش صورت و در اسرع وقت به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. دکتر پوست شما گزینه های درمانی زیادی برای درمان آکنه دارد. که به شما در رفع جوش صورت کمک می کند.
لزوماً نیازی به مراجعه به متخصص پوست ندارید. این احتمال وجود دارد که پزشک عمومی شما به بسیاری از نوجوانان مبتلا به آکنه کمک کند. شما می توانید ابتدا پزشک معالج خود را ببینید و اگر فکر می کنند لازم است شما را به دکتر متخصص پوست ارجاع می دهند.

مشاوره با پزشک برای درمان آکنه

مشاوره با پزشک برای درمان آکنه

مزیت این است که داروهای تجویزی قوی تر می شوند و معمولاً سریعتر از درمان های بدون نسخه عمل می کنند. همچنین ، آنها می توانند موثر تر و بر روی جوش های کل بدن موثر باشند حتما در این مرحله توصیه های تغذیه ایی و سبک زندگی بدون استرس را جدی بگیرید . طول مدت درمان جوش پیشانی به ویژه وقتی پزشک برای شما آنتی بیوتیک موضعی و خوراکی تجویز می کند را دکتر پوست شما تعیین می کند، هر چند ممکن است طی ماه اول بهبودی ویژه ایی را شاهد باشید، اما درمان را رها نکرده و با صبوری توصیه های پزشکتان را دنبال کنید.
اگر آکنه شما شدید ، ملتهب و یا سابقه ایجاد اسکار آکنه(جای جوش) دارید حداقل به شش ماه درمان زیر نظر متخصص پوست نیاز دارید.

بیشتر بدانید: مقاله “چگونه از عود جوش بعد از درمان با آکوتان جلوگیری کنیم ؟”

5- به درستی از درمان های خود استفاده کنید.

هنگامی که درمان های تجویز شده از طرف پزشکتان را به خانه می آورید، باید واقعاً از آنها استفاده کنید. پسران نوجوان به خاطر فراموش کردن استفاده و کم اهمیت دادن به روند درمان کمی بدنام تر از دختران هستند. در بسیاری از موارد درمان را با دیدن علائم اولیه بهبودی رها می کنند. دیگر از دارو ها استفاده نمی کنند. در این افراد میزان عود و بازگشت آکنه بسیار بالا تر است.

ما می دانیم که مشغول کار هستید. استفاده از درمانها یک دردسر است. مواقعی وجود دارد که شما مصرف آنها را فراموش خواهید کرد. با این حال، استفاده از این روشهای درمانی مهم است. بنابراین هر کاری که لازم است انجام دهید تا هر روز از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید دارو های مورد تجویز روزانه تان را در کنار مسواک خود بگذارید. تا راحت تر مصرف آنها را بیاد آورید. همچنین می توانید از والدین خود بخواهید تا زمانی که این یک عادت شود به شما یادآوری کنند.نه تنها لازم است از روشهای درمانی خود استفاده کنید بلکه باید از آنها به درستی استفاده کنید. حتماً دقیقاً نحوه استفاده از داروهای آکنه را بخوانید. این بدان معناست که خواندن تمام دستورالعمل ها (حتی اگر واضح به نظر برسد) و پیروی از دستورالعمل هایی که پزشک به شما می دهد اجباری است. حتماً سؤال کنید شما می توانید در صورتیکه در ارتباط با درمان جوش سوالی دارید در بخش پرسش و پاسخ سایت آکنه یار از دکتر جورقانیان بپرسید.
ممکن است مصرف منظم درمان ها در ابتدا کمی سخت به نظر برسد. اما مهم است. هنگامی که عادت به استفاده از روشهای درمانی خود کردید، اثر عالی درمان را مشاهده خواهید کرد.

6- برای درمان جوش در پسران جوان ، هر روز از پوست خود مراقبت کنید

استفاده روزانه از از شوینده مناسب پوست شما به روند درمان جوش صورت شما بسیار کمک می کند. برای انتخاب آن با دارو ساز و یا پزشک مشورت کنید. تعریق همچنین می تواند پوست شما را تحریک کرده و آکنه را بدتر کند. به همین دلیل است که یک روال مناسب برای مراقبت از پوست مهم است.

شستشوی صحیح با شوینده مناسبی که بهتر است حاوی یک ماده ضد جوش باشد فقط چند دقیقه در روز طول می کشد. در صورت خشک شدن پوست از مرطوب کننده غیر چرب ( برای دیدن محصولات مرطوب کننده پوست چرب اینجا را کلیک کنید) استفاده می شود.

روتین مراقبت از پوست مردان برای درمان جوش

روتین مراقبت از پوست مردان برای درمان جوش

7- چیزهای عجیب و غریب را روی صورت خود قرار ندهید

بهترین دوست شما به شما می گوید خمیردندان برای جوش صورت خود قرار دهید. پدربزرگ شما می گوید مالیدن الکل باعث تمیز و از بین بردن جوش شما می شود. یا برای از بین بردن سریع جوش صورت از کرم های دست ساز گیاهی استفاده کنید. یا در یک پیج اینستاگرام خوانده اید که با داروهای خانگی و گیاهی تضمینی با درمان جوش صورت فوری جوش شما را درمان می کنند. یا قول درمان جوش در سه روز را می دهند. سریعترین روش از بین بردن جای جوش انواع لیزر و سابسیژن می باشد و انواع کرم ها و ترکیبات موضعی بی فایده است.
نباید فریب این تبلیغات را بخورید. نباید آن را روی صورت خود قرار دهید. بسیاری از ماسکهای معمول طبیعی پیشنهاد شده برای آکنه ، مانند دارچین ، سیر و آب لیمو ,آلورا و….شاید در پوست نرمال خطری نداشته باشد. اما می توانند برای پوست دچار التهاب و آکنه دار، در صورت استفاده روی پوست بسیار تحریک کننده باشد. تاثیر آنها نیز هیچ گاه به اثبات نرسیده است. این راه حلها به سادگی مؤثر نیستند. داروهای واقعی آکنه نتایج بهتری به شما می دهند.

“اگر از درمان یک جوش بزرگ سرکش نا امید هستید ، به جای یک داروی عجیب از یک روش درمان استاندارد به روش صحیح و در زمان مناسب استفاده کنید “

8- مراقب باشید که جوش ها را اصلاح نکنید.

اصلاح روزانه صورت موضوع بسیار مهم و حساسی است. اگر تحت نظر پزشک هستید بهترین را را از وی بپرسید . اگر جوش هایی در ناحیه ریش دارید ، تمام تلاش خود را بکنید تا با دقت اصلاح شود. هیچ وجه ممکن است به اطراف آنها نروید. یا حداقل ، سعی کنید از تراشیدن نقاط التهابی و چرکی جلوگیری کنید.
هرچه پوست خود را بیشتر تحریک کنید ، قرمزتر و ملتهب تر به نظر می رسد. پوست صورت شما می تواند حساس باشد. بنابراین سعی کنید آن را به آرامی درمان کنید. برای درمان پوست پوست شدن صورت بعد از اصلاح از مرطوب کننده های غیر چرب برای کاهش التهاب استفاده کنید. محصولاتی که در آن نیاسینامید اسید داشته باشند ارجح هستند.

“به پسران جوان و نوجوانی که به باشگاههای ورزشی می روند توصیه می شود که بهداشت پوست خود را در زمان مراجعه به باشگاه رعایت کنند توصیه هایی مانند دوش گرفتن بعد از تمرین و استفاده از حوله و البسه ورزشی شخصی و ..  وتوصیه می شود از هیچگونه مکمل غذایی و پروتئینی و هورمونی استفاده نشود”

بعد از باشگاه و تعریق حتما دوش بگیرید

بعد از باشگاه و تعریق حتما دوش بگیرید

9- آکنه بدن بیش از حد، قابل درمان است.

صورت تنها جایی نیست که آکنه می تواند ظاهر شود. ممکن است در سینه ، پشت ، شانه ها و گردن آکنه ایجاد شود. این اتفاق می افتد و بیشتر از آنچه فکر می کنید معمول است. در مطالب پیشین درباره “درمان جوش بدن” مفصل توضیحاتی مفید و کاربردی ارائه کردیم.
بسیاری از همان داروهایی که در صورت شما استفاده می شود می تواند برای سایر قسمت های بدن نیز استفاده شود. از شوینده های حاوی بنزوئیل پراکسید برای مناطق وسیع درگیر آکنه در بدن استفاده کنید بعد از استحمام از شوینده مذکور استفاده کرده و به مدت 5 تا 8 دقیقه روی پوستتان بماند. بعد آبکشی نمایید این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
برای جوش های وسیع در بدن و صورت پزشک ممکن است داروهای دیگری مانند آنتی بیوتیک خوراکی یا حتی ایزوترتینوئین تجویز کند. در درگیری وسیع چند نقطه در بدن به صورت همزمان معمولا پزشکان برای درمان جوش بدن از شامپو های ضد قارچ هم استفاده می کنند.

بیشتر بدانید: مقاله ” بنزوئیل پروکساید چگونه روی پوست اثر می کند؟

10- اگر آکنه احساس بدی دارید حتما با کسی درمیان بگذارید.

شما ممکن است بخواهید آن را به هر کسی اعتراف نکنید. اما آکنه می تواند بر عزت نفس شما تأثیر بگذارد. این باعث می شود احساس اعتماد به نفس ، ناامنی ، عصبانیت و افسردگی کمتری داشته باشید. این را بدانید که شما تنها نیستید واین احساسات در روند بیماری آکنه و درمان آن طبیعی است و تقریبا نیمی از افراد به آن دچار می شوند.
شروع درمان و دیدن نتایج خوب می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید. بنابراین می توانید روی چیزهای دیگری غیر از پوست خود مانند ورزش هوازی ,تفریحات دسته جمعی با دوستان , سفر های کوتاه , پرداختن به روش های سرگرم کننده مورد علاقه .. تمرکز کنید. در حالی که منتظر نتیجه هستید ، خود را با ورزش ، موسیقی ، هنر مطالعه کتا , دیدن فیلم ….یا هر علاقه دیگری که دارید ذهن منحرف کنید.

با این حال ، ما می دانیم که مواقعی وجود خواهد داشت که به نظر می رسد که ایجاد افکار منفی در مورد صورتتان و بیماری آکنه غیر قابل اجتناب است در این موارد حتما با یک دوست صمیمی یا پزشک و یا یک مشاور مشورت کنید گفتگوی درونی منفی ,دوری از دوستان و درون گرایی و مرور زیاد افکار منفی و مایوس کننده و اختلال خواب نه تنها هیچ کمکی به شما نمی کند بلکه روند ایجاد آکنه را تشدید می کند.

با کمک پزشک و کادر درمانی می توانید از پس آن برآیید و دوباره می توانید در مورد پوست و خودتان احساس خوبی داشته باشید.

در ابن رابطه بیشتر بدانید:june ماه اطلاع رسانی درباره بیماری آکنه

درمان جوش پسران جوان

درمان جوش پسران جوان

نتیجه گیری و نکات مهم درباره درمان جوش در پسران جوان

مهم نیست که از چه درمانی استفاده می کنید. لازم است به اندازه کافی درمان را ادامه دهید تا اثر کند. فرقی نمی کند در مراحل ملایم و متوسط از دارو های بدون نسخه با توصیه دارو ساز از داروخانه تهیه کنید. در موارد متوسط طول کشیده و شدید حتما به پزشک مراجعه کنید.
به همان اندازه که ممکن است از شنیدن آن متنفر باشید، شاید در روند درمان هم جوش جدید بزنید. به تدریج میزان بروز جوش جدید کاهش می یابد.  همه آنها به یکباره متوقف نمی شوند. بلکه آرام آرام شروع به محو شدن می کنند.
همچنین ، بعد از پاک شدن پوست، آن را مرتب نگه دارید. داروهای آکنه به خوبی آکنه را متوقف نمی کنند. آنها فقط آن را تحت کنترل نگه می دارند. اگر مصرف دارو را متوقف کنید، احتمالاً آکنه دوباره برمی گردد. تنها استثناء در مورد داروی رآکوتان است که اگر کامل مصرف شود میزان عود بسیار پایین تر از سایر روش ها است.

14 دیدگاه در “10 توصیه مهم در درمان جوش در پسران جوان

 1. فرزاد گفت:

  سلام مت پسری دارای ۱۲ سال و ۸ ماه سن هستم
  در چند ماه اخیر بر روی صورت و بدن آکنه های شدیدی به وجود آمدن به دکتر مراجعه کردم اما فعلا با مصرف دارو نتیجه ای نداده از انواع کرم ها و شوینده های مناسب هم استفاده می کنم

  1. سلام هرجند دقیق نمی دانم که پزشک چه درمانی برای ایشان تجویز کردند ولی توصیه من به ادامه روند درمان است در این سن آکنه های مقاوم حتما باید بررسی شوند و شاید نیاز ببه آزمایشات هورمونی باشد به هیچ عنوان ارتباط با پزشک را به دلیل عدم پاسخ قطع نکنید چون این شدت در این سن چیزی نیست که با روش های جانبی حل شود
   نمی دونم چقدر تونستم کمکتون کنم برای اینکه بیشتر و دقیق تر راهنمایی کنم می تونید از سرویس ویزیت آنلاین من استفاده کنید تا دقیق تر خدمتتون راهنمایی و دارو تجویز کنم

 2. کسرا گفت:

  سلام مت ۲۷ سالمه الان جهار سال هسته که صورتم در ناحیه ریش پر از جوش های بزرگ و عجیب غریب هست تا الان هم ۳ بار رفتم دکتر هیج کاری نتونستن بکنن لطفا راهنمیایی کنید خیلی ممنون

  1. سلام
   بهتر بود در بخش پرسش و پاسخ سوال می پرسیدید و بعد از عضویت در سایت می تونستید عکس بفرستید جوش هاتون را ببینم اما اگر کلیت با درمانهای روتین جوش هاتان درمان نشد و چند بار شکست درمان داشتید شاید یک گزینه قابل بررسی تجویز راکوتان باشد
   در صورت تمایل برای دریافت سرویس ویزیت آنلاین و ادامه درمان زیر نظر من می توانید به شماره 09153034890 در واتز اپ پیام دهید

 3. Amir_k گفت:

  سلام من پسر ۱۷ ساله ام و حدود چند ماهی هست ک از ناحیه پیشانی جوش سر سیاه و اکنه میزنم و تازگی پایین گونم هم جوش در میاد و تا حالا ب دکتر نرفتم و از هیچ دارویی استفاده نکردم و الان خیلی نگرانم ک اون جوشایی ک کندم جاشون بمونه و..‌لطفا راهنماییم کنین بنظرتون از الان برم میتونم جلوی جوشارو بگیرم؟

  1. سلام
   هرچند جوش های سر سیاه را میشه با استفاده از لایه بردار مناسب درمان کرد و اگر التهاب نداشته باشد نیاز به مراجعه به پزشک نیست اما سیر پیش رونده آن شاید لزوم مراجعه به پزشک را نشان دهد برای این منظور توصیه می کنم یک دوره کامل درمان را داشته باشید
   شما می توانید از طریق سرویس ویزیت آنلاین زیر نظر پزشکان کلینیک آمنه یار درمانتان را شروع کنید برای این کار می توانید به شماره واتز اپ 09153034890 در واتز اپ پیام داده تا راهنمایی کنند

 4. amir گفت:

  سلام پسر21 ساله هستم از 12 سالگی جوش میزدم و میکندم

  هر روش درمانی مثل راکوتان و انتی بیوتیک های مختلف و انواع و اقسام کرم های مختلف رو طبق دستورات دکترهای مختلف زدم اما هیچ کدوم جواب نداده 

  واقعا موندم بنظرتون چکار کنم؟ ایا ممکنه بخاط روده و سیستم گوارشم باشه؟

  1. سلام
   علت بروز جوش در جوانان در زمان رشد و همزمان با روند بلوغ مربوط به تاثیر هورمونها بر روی غدد سباسه و بروز جوش است البته طب سنتی و برخی طب های مکمل دلایلی را برای ریشه کنی این شرایط ذکر می کنند ولی در نهایت بیشترین تمرکز شما باید روی کنترل آن باشد و شاید نشود در این برحه از زندگیتان خیلی علت ایجاد را تغییر ذاذ هرچند عواملی مانند تغذیه و سیستم گوارش و روتین می تواند موثر باشد

 5. مهشید گفت:

  سلام من هر چی میخورم جوش میزنم
  سیب زمینی اب میوه فست فود برنج شیر هر چیزی
  جوشمم مال بلوغ هست واقعا دیکه نمیدونم چیکار کنم؟ فیط صابون میزنم الان
  صابون با کلیندامیسین بهتر هست یا پن صورت؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   جوش زدن شما در مرحله اول مربوط به سن و روند بلوغ است و باید در محور های زیر پیگیری و درمان کنید که رعایت نکات تغذیه یکی از این محور هاست باید در همه محور ها این کار را انچام دهید :
   1- درمان ضد جوش زیر نظر پزشک یا استفاده از کرم های غیر نسخهای متناسب با وضخیت جوش تان
   2- استفاده از یک روتین مناسب شامل شوینده و مرطوب کننده و….
   3- رعایت نکات تغذیه
   4- رعایت نکات مربوط به سبک زندگی مانند استرس , کم خوابی , نگرانی و….

   در صورت هدم درمان حتما باید به پزشک برای یک درمان دارویی مراجعه کنید
   هر وقت همه این کار ها را انجام دادی یک نگاه 360 درجه به درمان دارید و باید در بخش تغذیه آن موادی که مستعد به ایجاد جوش هستند را حذف کنید
   امیدورام توضیحاتم کمک کننده بوده باشد
   در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید از سرویس ویزیت آنلاین درمان جوش استفاده نمایید

   1. دکتر صاحب، من حدود حدود ۳ ماه شده که در پشت و کمر با جوش ها سر و پنجه دارم.حجامت هم کردم ولی نتیجه قناعت بخشی نگرفتم، من در افغانستان هستم,
    لطفا رهنمائی بفرمائید.

   2. سلام
    جوش های بدن نشانه این است که باید درمان قوی تر از درمان صورت برایشان صورت گیرد هرپند محصولاتی که در افغانستان هست را نمی شناسم اما شما برای جوش بدن متوسط و شدید نیاز به
    یک شوینده قوی + یک آنتی بیوتیک خوراکی + یک شامپوی ضد قارچ
    دارید به نظرم به یک دارو خانه بروید و بخواهید محصولات بالا را که گفتم را برای شما نام ببرند و برای من نامشان را ارسال کنید تا بینشان انتخاب کنم شما می توانید پند عکس واضح از جوش های بدنتان برای من ارسال کنید به ایمیلم تا شدت جوش هاتان را ممتوجه بشوم
    ایمیل من
    dr_pooria@yahoo.com

 6. ساحل گفت:

  سلام آقای دکتر . میخواستم بدونم که استفاده از سالیسیک اسید خالص خطری برای پوست نداره؟ و آیا واقعا در درمان منافذ و پیشگیری از جوش در روتین بعد روآکوتان موثره؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   اسید سالیسیلیک خالص در لیست دارویی ایران نیست و خیلی هم توصیه نمی شود چون تحریک کننده می باشد معمولا در درصد های 2 تا 5 درصد در محصولات ضد آکنه برند ها استفاده می شود و پزشکان در دارو های ترکیبی خود از آنها استفاده می کنند و اسنکه در پیشگیری از عود بعد از آکوتان یکی از عوامل کمک کننده است حتما<strong> مقاله پیشگیری از عود بعد از آکوتان را مطالعه کنید شرح کار هایی که باید انجام بدید را نوشتم تقریبا 8 کار مهم هست یکی استفاده از یک شوینده مناسب است که بنزوئیل پروکساید ارجح است اما اسید سالیسیلیک هک موثر است در مورد منافذ تونر حاوی اسید سالیسیلیک گزینه مناسبیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *