آکنه (علل و انواع آن)

سابسیژن روشی موثر در درمان اسکار آکنه

سابسیژن

سابسیژن چیست؟

سابسیژن درمانی است که جای اسکار های آکنه فرو رفته سحطی و عمقی را بهبود می بخشد. این اسکارها به دلیل بافت فیبری است که ناحیه را به سمت پایین می کشد و باعث ایجاد فرورفتگی با لبه های شیب دار می شود و بیشتر در مناطقی مانند گونه های پایین و فک وجود دارد که پوست ضخیم تر است. سابسیژن با استفاده از سوزن باند بافت را می شکند و اجازه می دهد تا ناحیه فرو رفته از بند کشش های متصل شده به بافت زیرین رها شود و بلند شود.

سابسیژن می تواند یک درمان موثر در جوشگاه های آکنه باشد. تحقیقات نشان می دهد که این روش ایمن است و بهبود قابل توجهی در طولانی مدت برای برخی از بیماران ایجاد می کند.

برای به دست آوردن حداکثر نتیجه می تواند با میکرونیدلینگ و لیزر درمانی مانند Fraxel ، CO2 نیز ترکیب شود.

گاهی از این روش برای برخی افراد تحت سلولیت نیز تحت سلولیت قرار می گیرند. با این حال ، این فقط برای گودی هایی توصیه می شود که هنگام نشستن یا ایستادن دیده می شوند – نه فقط هنگام انقباض عضله. مطالعات نشان می دهد که این روش می تواند با کاهش خطر عوارض جانبی ، بهبود قابل توجهی در ظاهر سلولیت ایجاد کند.

Subsicion  گاهی اوقات با یک ماده پرکننده تزریقی ترکیب می شود تا تولید کلاژن جدید یا انتقال چربی را افزایش دهد تا نتایج طولانی تر شود.

جوانب مثبت و منفی عمل سابسیژن چیست؟

 • طرفداران

سابسیژن یک عمل جراحی جزئی محسوب می شود و شما فقط به بی حسی موضعی نیاز خواهید داشت.
ایمن نشان داده شده است.
مطالعات متعدد رضایت بیمار از درمان جای زخم را نشان داده است ونتایج بسیار خوبی نسبت به ریسک آن داشته است.

 • منفی ها
  به ویژه برای اسکارهای شدید معمولاً به درمان های متعدد نیاز است.
  برای نتیجه مطلوب ممکن است لازم باشد که سابسیژن با روش های دیگر مانند پرکننده های پوستی ترکیب شود.
  اگر از کبودی یا تورم قابل مشاهده ناراحت هستید ، یک روز در منزل استراحت کنید
  سابسیژن در درمان سلولیت تقریباً به اندازه اثر زخم های زخم موثر نیست.
  البته برخی از پزشکان هم معتقدند سابسیژن “ارزش آن را ندارد” دارای عوارضی مانند هماتوم (تجمع مایعات در زیر پوست) و تورفتگی های اضافی بود.

سابسیژن

سابسیژن چگونه کار می کند؟

در طول مشاوره ، شما خواهید آموخت که یک جراحی زیر جلدی مورد نیاز است و ممکن است دکتر شما توصیه کند که آن را با یک روش درمانی دیگر مانند لیزر و یا تزریق ژل ترکیب کنید.

برای شروع ، پزشک شما از بی حسی موضعی (یا ژل یا تزریق) برای بی حس کردن محل استفاده می کند. سپس آنها سوزن را وارد می کنند و آن را زیر اسکار به عقب و جلو می برند تا بافت شکسته شود. به طور معمول ، پزشکان از یک نگهدارنده سوزن برای بهبود کنترل و جلوگیری از آسیب به اعصاب اطراف و عروق اصلی استفاده می کنند.

ممکن است احساس خارش یا کشیدن داشته باشید که ممکن است کمی دردناک باشد ، اما معمولاً به خوبی تحمل می شود.
مدت زمان درمان شما به تعداد زخمهایی که تحت درمان قرار داده اید بستگی دارد ، اما می توانید انتظار داشته باشید که یک جلسه 30-60 دقیقه طول بکشد.
در صورت نیاز به چندین جلسه ، فاصله آنها حداقل سه هفته خواهد بود. اگر چندین زخم دارید ، پزشکان توصیه می کنند هر بار فقط یک ناحیه کوچک را درمان کنید. به عنوان مثال ، با وجود زخم های آکنه صورت ، بهتر است یک طرف صورت را در طی یک جلسه و دیگری را در جلسه بعدی انجام دهید. این میزان تورم را به حداقل می رساند.
ریکاوری زیر دوره چه مدت طول می کشد؟
شما می توانید بلافاصله پس از درمان زیرجلدی فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید ، اما تورم و کبودی می تواند برای چند روز تا یک هفته شدید باشد. عوارض جانبی مشترک سابسیژن شامل حساسیت ، کبودی و تورم است. برای کاهش این اثرات ، پزشکان توصیه می کنند بعد از جراحی ، یخ را در ناحیه درمان استفاده کنند. آنها همچنین ممکن است آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهابی تجویز کنند.
همچنین می توانید از روز بعد از درمان ، هرگونه کبودی را با آرایش بپوشانید ، البته به شرطی که از زخم های سوراخ نشده جلوگیری کنید.

ویزیت آنلاین

آیا سابسیژن دائمی است؟

سابسیژن می تواند جای زخم های وارده را به طور دائمی درمان کند ، به شرطی که بافت رشته ای شکسته شده در اثر بهبود دوباره ناحیه را لنگر نیندازد. ترکیب subscision با پرکننده پوستی می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند.

یک مطالعه در مورد بیمارانی که تحت درمان زیر سلولیت قرار گرفتند نشان داد که 90٪ از بیماران در پیگیری شش ماهه همچنان از نتایج خود راضی هستند. در این مرحله ، فرورفتگی به طور متوسط 49٪ کاهش یافته و کانتور 66٪ بهبود یافته است.

متأسفانه ، سابسِیژن برای اکثر بیماران یک درمان دائمی سلولیت نیست. در طی چند سال ، ممکن است متوجه شوید که منطقه برای اصلاح گودال منقبض می شود.

هزینه سابسیژن چقدر است؟

هزینه آن بین 800 هزار تومان تا دو میلیون تومان متغییر است . این درمان تحت پوشش بیمه نمی باشد

ویزیت آنلاین اگر میخواهید توسط دکتر جورقانیان ویزیت شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *