آکنه (علل و انواع آن), محصولات مراقبتی آکنه

استرس چه اثری بر روی جوش میگذارد؟

آیا استرس و آکنه رابطه ای دارند؟

بله. استرس می تواند نشانه های بیماری آکنه را تشدید کند. اما استرس در حد نرمال برای پوست قابل تحمل است و می تواند آکنه را با درمانهای موضعی درمان کرد.

دقیقا “استرس” چیست؟

منظور از استرس، هم استرس فکری و هم استرس فیزیکی به بدن است. هرگونه فشار عاطفی، احساسی و ذهنی را استرس ذهنی می نامیم. اما وقتی صحبت از آکنه و اثرات استرس بر آن می کنیم،منظورمان فقط استرس روحی نیست بلکه این استرس، استرس فیزیکی بر بدن را نیز شامل می شود. از استرس های فیزیکی به بدن می توان به کم خوابی و ورزش سنگین اشاره کرد.

چگونه استرس بر آکنه تاثیر می گذارد؟

پوست اغلب مبتلایان به آکنه، دارای منافذ مسدود شده ای است که با چشم نمی توانید آنها را ببینید. استرس باعث پاسخ التهابی در بدن می شود و می تواند باعث شکستن دیواره این منافذ گردد. هنگامی که دیواره منافذ شکسته می شود، بدن این اتفاق را با قرمزی در اطراف منافذ شکسته و هجوم چرک پاسخ می دهد.

همچنین، زمانی که ما استرس را تجربه می کنیم، غده آدرنال ما بیش فعال می شود. آندروژن (هورمون های مردانه)، که از این غده ترشح می شود، افزایش می یابد. سطوح آندروژن بالا می تواند سبب آکنه بیشتر شوند. این امر به ویژه در زنان اتفاق می افتد. زیرا که درصد تولید آندروژن آنها در غده آدرنال بیشتر از مردان است. این امر ممکن است توضیحی باشد بر اینکه چرا به نظر می رسد که استرس تاثیر بیشتری بر زنان نسبت به مردان در ایجاد آکنه دارد.

ویزیت آنلاین

1 دیدگاه در “استرس چه اثری بر روی جوش میگذارد؟

  1. reza گفت:

    استرس امتحان هم می تونه باعث جوش صورت بشه؟چیکار کنم بهتر بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *