آکنه (علل و انواع آن)

3 سوال پر تکرار درباره تفاوت جوش های سر سیاه ، سر سفید و آکنه

تفاوت جوش های سر سیاه ، جوش سر سفید و آکنه

سوالات زیادی درباره تفاوت جوش سر سیاه با جوش سر سفید، تفاوت بین جوش و آکنه و اینکه آیا همه جوش ها آکنه هستند از ما میپرسن. امروز در رابطه با جوش های سفت، جوش های چرکی و جوش کیستی توضیحاتی به شما خواهیم داد. و در مرحله بعدی در رابطه با کلمات تخصصی آکنه در مورد جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید ، لکه های قرمز، لکه های قهوه ای و اسکارها صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

آکنه یک کلمه گسترده است و تمام انواع جوش ها را در بر میگیرد. آکنه بر خلاف لکه ها و اسکارها است. پس از درمان نیز از پوست شما محو میگردد.

بیایید با آکنه شروع کنیم، یعنی همین جوشهایی که دارید. این جوش ها به دو دسته عفونی و غیر عفونی تقسیم میشوند. و دسته اول یعنی عفونی ها موضوع بحث امروز ما را تشکیل میدهند.

این جوش ها همیشه بر آمده هستند. چون ویژگیهای عفونت مثل قرمزی، درد و حتی چرک را با خودشان بهمراه دارند. بهمین دلیل به آنها جوش عفونی میگویند.

سه نوع جوش عفونی وجود دارد: دانه های سفت، دانه های چرکی و کیست ها.

دانه های سفت که برآمدگی های سفت، رنگ پوست یا قرمز هستند، سفت یعنی هیچ چرک یا مایع قابل مشاهده ای در آن نیست. اندازه شان کمتر از 5 میلیمتر است.

دانه های چرکی حاوی چرک هستند. ابتدابه رنگ قرمز، سپس نوک آن زرد شده و قبل از بیرون زدن کاملا زرد یا خشک و پوسته پوسته میشوند.

رنگ زرد نشانه چرک است که آنرا میتوان دید. جوشهای چرکی هم مانند دانه های سفت اندازه ای کمتر از 5 میلیمتر دارند. وقتی درمورد جوش حبت میکنیم، دقیقا منظورمان دانه های سفت و جوش های چرکی است.

آخرین مورد از آکنه های عفونی، کیست ها هستند. کیست ها اندازه بزرگتری نسبت به دانه های سفت و جوش های چرکی دارند.

یعنی اندازه شون از 5 میلیمتر بیشتر است. وقتی کیست ها به رنگ پوست باشند معمولا درد ندارند. اما وقتی قرمز یا زرد میشوند، دردناک شده و به شکل جوشهای چرکی بزرگ در می آیند.

 

در رابطه با جوش های سر سیاه بیشتر بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *