آکنه (علل و انواع آن)

3 سوال پر تکرار درباره تفاوت جوش های سر سیاه ، سر سفید و آکنه

3 سوال پر تکرار درباره تفاوت جوش های سر سیاه ، سر سفید و آکنه

سوالات زیادی درباره تفاوت جوش سر سیاه با جوش سر سفید، تفاوت بین جوش و آکنه و اینکه آیا همه جوش ها آکنه هستند از ما میپرسن. امروز در رابطه با جوش های سفت، جوش های چرکی و جوش کیستی توضیحاتی به شما خواهیم داد. و در مرحله بعدی در رابطه با کلمات تخصصی آکنه در مورد جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید ، لکه های قرمز، لکه های قهوه ای و اسکارها صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

آکنه یک کلمه گسترده است و تمام انواع جوش ها را در بر میگیرد. آکنه بر خلاف لکه ها و اسکارها است. پس از درمان نیز از پوست شما محو میگردد.

بیایید با آکنه شروع کنیم، یعنی همین جوشهایی که دارید. این جوش ها به دو دسته عفونی و غیر عفونی تقسیم میشوند. و دسته اول یعنی عفونی ها موضوع بحث امروز ما را تشکیل میدهند.

این جوش ها همیشه بر آمده هستند. چون ویژگیهای عفونت مثل قرمزی، درد و حتی چرک را با خودشان بهمراه دارند. بهمین دلیل به آنها جوش عفونی میگویند.

سه نوع جوش عفونی وجود دارد: دانه های سفت، دانه های چرکی و کیست ها.

دانه های سفت که برآمدگی های سفت، رنگ پوست یا قرمز هستند، سفت یعنی هیچ چرک یا مایع قابل مشاهده ای در آن نیست. اندازه شان کمتر از 5 میلیمتر است.

دانه های چرکی حاوی چرک هستند. ابتدابه رنگ قرمز، سپس نوک آن زرد شده و قبل از بیرون زدن کاملا زرد یا خشک و پوسته پوسته میشوند.

رنگ زرد نشانه چرک است که آنرا میتوان دید. جوشهای چرکی هم مانند دانه های سفت اندازه ای کمتر از 5 میلیمتر دارند. وقتی درمورد جوش حبت میکنیم، دقیقا منظورمان دانه های سفت و جوش های چرکی است.

آخرین مورد از آکنه های عفونی، کیست ها هستند. کیست ها اندازه بزرگتری نسبت به دانه های سفت و جوش های چرکی دارند.

یعنی اندازه شون از 5 میلیمتر بیشتر است. وقتی کیست ها به رنگ پوست باشند معمولا درد ندارند. اما وقتی قرمز یا زرد میشوند، دردناک شده و به شکل جوشهای چرکی بزرگ در می آیند.

در رابطه با جوش های سر سیاه بیشتر بدانیم

ویزیت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *