آکنه ,علل و انواع آن, ویدیو های آموزشی

چه موقع از روتین درمانی آکنه ، باید از کرم مرطوب کننده استفاده نماییم؟

روتین درمانی آکنه صورت و کرم مرطوب کننده صورت

چه موقع از روتین درمانی آکنه ، باید از کرم مرطوب کننده استفاده نماییم؟

یکی از سوالات پر تکرار بیماران این هست که: اگر آکنه داشته باشم و از محصولات موضعی مراقبت پوست برای درمان استفاده کنم، چه موقع از روتین درمانی آکنه باید از کرم مرطوب کننده استفاده نمایم؟

این یک سوال فنی محسوب میشود! دلیل اینکه میگوییم این سوال فنی هست این است که تقریبا همه کسانیکه دچار آکنه هستند، پوستهای چربی دارند، بخصوص در ناحیه T صورت.

پوست چرب یعنی پوست شما چربی بیش از حد دارد. وقتی این چربی در پوستتان زیاد باشد، روی پوست خوابیده و رطوبت پوست را حفظ میکند. پس احتمال اینکه شما در ناحیه Tصورت دچار خشکی پوست شوسد کم است.

مرطوب کننده ها برای درمان پوست خشک که رطوبت شان را از دست داده اند، بکار میروند. بدلیل وجود چربی زیاد در ناحیه T، که احتمال رخ دادن همچین اتفاقی در این ناحیه کم است، البته بعضی افرادیکه آکنه دارند در قسمت گونه ها دچار خشکی میشوند. دلیل خشکی پوست در آن ناحیه از صورت این است که غدد چربی کمتری در آن قسمت وجود دارد.

این یکی از دلایلی است که در قسمت گونه، کمتر دچار آکنه میشویم. اما با همین تعداد کمتر غدد چربی هم میتوان رطوبت پوست را حفظ کرد. پس در این مواقع، افرادیکه ناحیه T چرب و گونه های خشک دارن، دارای پوست از نوع مختلط بوده و نیاز به مرطوب کننده دارند.

3 نکته در زمینه روتین درمانی آکنه و استفاده از کرم مرطوب کننده صورت وجود دارد:

  1. در ابتدا داروهای آکنه را استفاده کنید
  2. بعد از داروها از مرطوب کننده استفاده کنید
  3. اگر میخواهید آرایش کنید، آخر از همه اینکار را انجام دهید.

 

article

 

نکته آخر این که:

حتما از مرطوب کننده ای که پایه آب دارد و بدون روغن هست استفاده کنید. در ناحیه T  اصلا از مرطوب کننده استفاده نکنید، چون لازم نیست و فقط یک لایه اضافی محسوب میشود.

با اینکار روند درمان آکنه سریعتر شده و احتمال اینکه آن لایه اضافی باعث گردد روزنه های بیشتری در پوست شما مسدود گردد، خیلی زیاد است.

 

اطلاعات بیشتر در رابطه با آکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =