آکنه (علل و انواع آن)

پانچ درمانی برای اسکار آکنه عمیق

پانچ پوستی

از بین بردن اسکار برش پانچ چیست؟

برش پانچ با استفاده از ابزاری نوک تیز و برش دهنده می تواند در اطراف اسکار برشی ایجاد کرده و پس از بالا آوردن بافت سپس سوراخ با بخیه ریزی بسته می شود.

این روش برای برخی از علائم باقی مانده در اثر آکنه ، از بین بردن خال یا سایر اسکارهای عمیق ایده آل است.

این روش برای اسکار های عمیق موثر است “عمق می تواند بسیار عمیق باشد ، که در واقع منجر به خارج شدن بیش از حد می شود. معمولاً پزشكانی كه از ناحیه پوست سر و جراحی برداشتن راحت نیستند از یك پانچ استفاده می كنند ، در واقع می توانید عمق و اندازه را با برش منظم تنظیم كنید.

یک پزشک با تجربه عمیق در از بین بردن جای زخم و ظاهر شدن سطح پوست باید برنامه ای متناسب با پوست شما ایجاد کند. دکترجورقانیان موسس سایت آکنه یار می گوید “اکثر بیماران مجموعه ای از انواع مختلف اسکار خواهند داشت.” “بررسی دقیق ، به ویژه در زیر نور زاویه دار با نقشه برداری از اسکار ، به شما درکی از بهترین گزینه ها برای زخم های شما می دهد.”

مزایا و معایب روش پانچ پوستی  چیست؟

طرفداران

برش پانچ یک عمل جزیی در مطب است ، با کمترین زمان خرابی (به شرطی که بدتان نیاید با بخیه های خیلی ریز دیده شوید).
این روش جای زخم کوچکتر و سبک تری نسبت به نمونه اصلی دارد.
برش پانچ را می توان با سایر روش های درمانی ، از جمله پیوند پانچ ، لایه برداری شیمیایی و لیزر ، برای نتایج مطلوب ترکیب کرد.
این می تواند یک خال راجعه را از بین ببرد.
منفی ها

برداشتن پانچ ممکن است بهترین روش برای درمان جای زخم های آبله مرغان نباشد.
همه پزشکان برداشتن با دستگاه پانچ را توصیه نمی کنند ، زیرا دقت آن در مقایسه با استفاده از جراحی چاقو می تواند کمتر باشد.

در هنگام برداشتن پانچ ، چه اتفاقی می افتد؟

پزشک شما یک ابزار بیوپسی پانچ را انتخاب می کند که با اندازه زخم یا ضایعه ای که از بین می برد مطابقت داشته باشد. بعد از بیهوشی در ناحیه تحت درمان ، آنها به پوست منگنه می خورند تا جای زخم را از بین ببرد. سپس آنها با بخیه های بسیار خوب زخم را می بندند.

بعضی از پزشکان عمل برش پانچ را با پیوند پانچ جفت می کنند ، که جای زخم برداشته شده را با یک پیوند کوچک پوست از پشت گوش جایگزین می کند.

گزینه دیگر پانچ است ، که پوست زخم را شل و بلند می کند تا سطح پوست اطراف آن را برآورده کند. پوست برجسته سپس مانند پیوند خوب می شود.

چه موقع نتایج برش پانچ را می بینید؟

سلول های جدید پوستی ظرف 24 ساعت شروع به بازسازی می کنند. بخیه ها بعد از پنج تا هفت روز برداشته یا حل می شوند. “در آن مرحله ، آنها باید به خوبی بهبود یابند و فعالیت های عادی را می توان از سر گرفت. بعد از هر عمل جراحی پوست صورت ، من به بیمارانم توصیه می کنم که حداقل یک هفته منتظر بمانند تا هرگونه تمرین ورزشی یا وزنه برداری را از سر بگیرند. ”

دکتر جورقانیان می گوید ، این زخم همیشه سه تا چهار ماه ملتهب به نظر می رسد. به مدت شش تا نه ماه ، کلاژن جدید برای پر کردن زخم تولید می شود. “فقط یک سال است که جای زخم کاملاً از مرحله بهبودی عبور کرده است.”
وی می افزاید “ممکن است کاملا از بین نرود ، اما به طور معمول پس از برداشتن مشت ، نتیجه بسیار بهتر از جای زخم اصلی است.”

هزینه شما به سطح تجربه ارائه دهنده ، محل تمرین و تعداد زخمهایی که بطور همزمان درمان کرده اید بستگی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *