آکنه (علل و انواع آن), درمان آکنه

7 راهکار درمان جوش صورت همزمان با استفاده از ماسک صورت در دوران کرونا

اگردر طول روز ماسک صورت برای پیشگیری از کرونا میپوشانید، ممکنست شروع به ایجاد جوش صورت در دروران کرونا در اطراف دهان و نقاط زیر فک کنید.

تعریق و چربی پوست می توانند زیر ماسک صورت  ایجاد شوند که به نوبه خود می توانند باعث آکنه شوند. علاوه بر اینکه ماسک صورت  خودش نیز میتوانند مشکلاتی ایجاد کنند وعامل تشدید گسترش باکتری P.Acne در سطح پوست شود. بافت خشن ماسک صورت  جراحی میتواند باعث تحریک پوستی در هنگام مالش پوست شود، در حالیکه ماسکهای پارچه ای میتوانند سبوم طبیعی پوست را جذب کرده و باعث خشکی پوست شوند. باقیمانده شوینده ها و نرم کننده های پارچه نیز می تواند منافذ را مسدود کند.

 برای کاهش و درمان جوش صورت ضمن پوشیدن ماسک  صورت در دوران کرونا چه کاری باید انجام داد؟

خوشبختانه،راهکار هایی برای جلوگیری از جوش ها ی ناشی از ماسک صورت وجود دارد در این مقاله آنچه می توانید انجام دهید برای کمک به شفاف نگه داشتن پوست در هنگام پوشیدن ماسک بیان شده است

جوش و ماسک صورت در دوران کرونا

1- ماسک تمیز بپوشید

حتماً ماسک تمیز و ترجیحا یک بار مصرف برای جلوگیری از ایجاد جوش بپوشید.اگر این گزینه نیست، مطابق با خروجی، ماسک داخل را با استفاده از الکل اسپری کنید. بگذارید قبل از پوشیدن دوباره خشک شود. اگر ماسک شما پارچه ای است، پس از استفاده آن را بشویید.

2-صورتتان را با شوینده مناسب بشویید

قبل از اینکه ماسک خود را بزارید، به یاد داشته باشید که صورت خود را بشویید. پزشکان این کار را با یک پاک کننده ملایم توصیه می کنند.

“اطمینان حاصل کنید که از یک پاک کننده بسیار ملایم استفاده کنید زیرا هر پاک کننده ای که تحریک کننده تر باشد باعث می شود پوست شما خشک شود و این باعث می شود ماسک تحریک کننده تر شود.”

گزینه های پیشنهادی آکنه یار برای خرید:

شوینده پوست چرب سبوما

فوم آکنه لاین مای فارما

شوینده پوست چرب فیس دوکس

3-یک مرطوب کننده غیر چرب و غیر جوش زا  استفاده  کنید

پس از شستن صورت، قبل از قرار دادن ماسک خود، از مرطوب کننده استفاده کنید.  یک مرطوب کننده کرم حاوی سرامید را توصیه می شود که به کاهش اصطکاک و سوزش از ماسک کمک می کند، کمک می کند.

گزینه پیشنهادی آکنه یار :

مرطوب کننده سبوما

4– تا حد امکان آرایش کمتری داشته باشید 

اگر می خواهید آرایش داشته باشید، آن را زیرماسک استفاده نکنید. بهتر است از پایه ها، کانسیلرها و دیگر ترکیبات سنگین استفاده نکنید. زیرا رطوبت در زیر ماسک می تواند بر تولید سبوم پوست شما تأثیر بگذارد – سبوم طبیعی پوست  که توسط بدن برای محافظت از پوست ترشح می شود – منجر به منافذ بسته شده و در نهایت باعث ایجاد جوش زیر پوستی  می شود.

اگر در طول روز همیشه ماسک دارید باید ازاستفاده از ضد آفتاب در زیر ماسک خود خودداری کنید.

پیشنهاد آکنه یار :

کرم پودر آکنه لاین مای

کرم مرطوب کننده رنگی سبوما

5-چگونگی مصرف داروهای موضعی خود را تغییر دهید

اگر  برای شما داروهای ضد آکنه، اگزما یا روزاسه تجویز کرده اند، داروهای موضعی را زیر ماسک خود استفاده نکنید! بلکه فقط در مناطقی که ماسک آن را پوشش نمیدهد، استفاده میگردد.

اگر داروی خود را مانند حالت عادی استفاده کرده اید، به شما توصیه می کند: قبل از اینکه ماسک خود را استفاده کنید، دارو را از ناحیه اطراف دهان خود پاک کنید.

6-تحریک تماسی ایجاد شده بر اثر ماسک را درمان کنید

اگر در ناحیه تماس ماسک با صورت دچار التهاب شدید می توانید از ترکیب  بسیار کم هیدروکورتیزون 1%(نصف عدس) با مرطوب کننده غیر جوش زا  دو بار در روز برای درمان آن استفاده کنید. در موارد شدید تحریک و قرمزی پماد  اکسید روی را در مناطقی که ماسک به پوست لمس می کند به میزان کم، قرار دهید.

7-جوش های التهابی را درمان کنید

در صورتیکه این جوش در ناحیه زیر ماسک جوش های التهابی و قرمز بروز کردند باید آنها را درمان کنید اگر میزان آن کم باشد می توانید از کرم بنزوئیل پروکساید استفاده کنید.

گزینه پیشنهادی آکنه یار برای جوش التهابی به میزان کم

کرم بنزوئیل پروکساید الارو

اگر جوش التهابی منتشر و بیشتر از 10 ضایعه باشد، نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی مانند داکسی ساکلین روزی یک تا دو عدد و کرم ضدجوش دارید.

گزینه پیشنهادی آکنه یار

کرم آنتی آکنه مای فارما

ژل  ضد جوش سبوما

کلام آخر جوش صورت و استفاده از ماسک در دوران کرونا :

در این دوران استرس های محیطی ناشی از نگرانی ابتلا به کرونا تقریبا فراگیر شده است و استفاده از ماسک در طول روز در کنار گرمای تابستان ممکن است همراه با عوارض منفی استرس بر روی پوست شما باعث پدید آمدن جوش بر روی صورت شما شود.

بهترست با مراقبت بیشتر از پوستتان به برطرف شدن آن کمک کنید! شاید لازم باشد برای ضایعات التهابی از پزشک کمک بگیرید.

ویزیت آنلاین

جوش صورت در دوران کرونا

◊◊◊◊◊◊◊

درباره کرونا ویروس بیشتر بدانیم

4 دیدگاه در “7 راهکار درمان جوش صورت همزمان با استفاده از ماسک صورت در دوران کرونا

 1. مریم گفت:

  درمان جوش پیشانی چیه؟من صورتم چربه و حوش های سر سیاه و سر سفید در ناحیه بینی دارم هیچ روش درستی برای درمان جوش پیشانی تا به حال پیدا نکردم؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   درمان جوش پیشانی یک درمان متمایز و خاص نیست فقط احتمال بروز جوش هایی با منشاه ترشح سبوم در این ناحیه بیشتر است و درمان جوش پیشانی اگر زیر پوستی سر سفید یا سر سیاه باشد لایه بردار است

 2. رویا گفت:

  سلام
  من دقیقا این مشکل رو دارم و تو یک ماهه اخیر جوش های صورتم به شدت زیاد شده است درمان فوری جوش صورت جیه ؟ چه درمانی رو برای این کار پیشنهاد می دید؟از کجا می تونم بخرم؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   اگر مشکلتون عین مشکل مطرح شده در مقاله هست حتما راهکار های آن را انجام دهید تا بهبودی حاصل شود در مورد درمان فوری جوش صورت واقعیتش بین درمانهای موجود بنزوئیل پروکساید بهترین گزینه برای درمان فوری جوش صورت می باشد که در محصولات زیر موجود است و می توانید استفاده کنید
   شوینده عمقی پوست الارو حاوی بنزوئیل پروکساید
   کرم درمانی حاوی بنزوئیل پروکساید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *