درمان آکنه

نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان آکنه چگونه است؟

آنتی بیوتیک

نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان جوش

وقتی محصولات و درمانهای موضعی نمیتوانند آکنه را کنترل کنند، از بین سه داروی خوراکی بسیار رایج آنتی بیوتیک ، قرص های جلوگیری از بارداری و آکوتان، آنتی بیوتیک ها در بالای لیست انتخابی درمان جوش قرار میگیرند. در ادامه در مورد نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان جوش صحبت خواهیم کرد.

آنتی بیوتیک ها در مقایسه با دیگر گزینه ها، اثرات جانبی کمتر و اثر بخشی سریعتر دارند. گاهی در عرض چند هفته اثر میکنند و استفاده از آنها آسانتر است.

آیا آنتی بیوتیک ها برای کنترل و درمان جوش صورت موثرند؟

آیا باید مادام العمر از آنها استفاده کرد؟ اگر اینطور باشد آیا قطع مصرف آن باعث برگشت مجدد آکنه نمیشود؟

آنتی بیوتیک ها چه ان

خوشبختانه جواب هر دو سوال منفی است.

پوست دارای یکنوع حافظه است. وقتی قبلا آکنه داشتید باز هم ه }وش زدن ادامه میدهد! تکت وقتی به آکنه نزدن عادت کند، تمایل دارد برای مدتی صاف باقی بماند.

خوشبختانه جواب هر دو سوال منفی است.

پوست دارای یکنوع حافظه است. وقتی قبلا آکنه داشتید باز هم جوش زدن ادامه میدهد! تکت وقتی به آکنه نزدن عادت کند، تمایل دارد برای مدتی صاف باقی بماند.

 

نظریه هدایت خودکار آکنه چیست؟

متخصصانی که این ویدئو را تماشا میکنند، میتوانند این خاصیت را نظریه هدایت خودکار آکنه نامگذاری نمایند.

پس جوش ها با آنتی بیوتیک کنترل شده و چند هفته بروز نخواهند کرد.

شما میتوانید بتدریج دوز مصرفی را کاهش داده و در نهایت دیگر مصرف نکنید و همچنان پوستی بدون جوش داشته باشید

علتش این است که وقتی در وضعیت توقف آکنه هستید بدن اخبار جدیدی از نزدن آکنه دریافت میکند. با کاهش تدریجی دوز دارو، در واقع بدن را گول میزنید.

پس به جای آنکه روزی دوبار قرص بخورید، میتوانید به مدت دو هفته روزی یک قرص بخورید و سپس به مدت دوهفته بصورت یکروز درمیان آنرا مصرف نمایید تا در نهایت با راهنمایی پزشک بتوانید مصرف آنتی بیوتیک را قطع نمایید.

در این مدت پوست شما به آکنه نزدن عادت میکند! و آکنه ها به مدت حداقل چند ماه یا گاهی مدت زمان طولانی تری، بروز نخواهند کرد.

پس اگر پزشک متخصص تصمیم گرفت آکنه شما را با آنتی بیوتیک درمان کند، به او این فرصت را بدهید! این درمان موقتی است و از آن به بعد پوستی بدون آکنه خواهید داشت.

بیشتر بدانیم

ویزیت آنلاین

4 دیدگاه در “نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان آکنه چگونه است؟

 1. Amene گفت:

  سلام آقای دکتر من در حال حاضر 55کیلوگرم وزن دارم و 10روزه آکوتان مصرف می کنم روزی ی کپسول 20میلی گرمی میخورم من صورتو بدنم جوش چرکی و ریز میزنه رو همین دوز بمونم یا بیشترش کنم برا درمان زودتر یعنی روزی دوتا بخورم؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   به نظرم دورز مناسب و معقولی را شروع کردید اگر زیر نظر پزشکتان هستید دقیقا طبق نظر ایشان ادامه دهید ولی اگر زیر نظر پزشک نیستید حتما به پزشک مراجعه کنید و یا از سرویس ویزیت آنلاین سایت آکنه یار استفاده کنید تا تحت نظر پزشک این دوره را طی کنید جوش زدن در این زمان طبیعیه و نگران نباشید

  2. سعیده گفت:

   سلام خسته نباشید.ممنونم از مطالب آموزنده تون‌
   آقای دکتر برای من داکسی سایکلین ۱۰۰ شبی یکی برای جوش هام شروع کرده پزشک مصرف میکنم هنوز یه ماه نشه صورتم خوب صاف شده و جوش نمیزنه میخاستم بدونم چقد باید ادامه بدم که دیگه بعد قط دارم مجدد عود نکنه.درضمن جوش هام خیلی کیستیک و زیاد نبود.پراکنده و قرمز رنگ بودن.

   1. سلام
    معمولا مصرف آنتی بیوتیک باید حدود حداقل ئو ماه باشد تا میزان عود کمتر باشد به نظرم طبق نظر پزشکتان دارو را قطع کنید و بعد از قطع هم حتما از روش های پیشگیری از عود استفاده کنید شما باید بعت از قطع آنتی بیوتیک حتما از یک روتین مناسب و لایه بردار هفته ایی دو بار استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *