آکنه (علل و انواع آن), اسکار آکنه, درمان آکنه, محصولات مراقبتی آکنه

ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

ميکرودرم ابريژن روشی است که پوستی صاف و یک‌دست ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تا رنگ‌ریزه‌های پوست یک‌دست‌تر به‌نظر رسیده و چروک‌های نه چندان عمیق و… نیز از بین بروند. چروک‌های خیلی عمیق یا لک‌های تیره یا سایر مشکلات عمیق پوستی مانند قرمزی شدید و… با میکرودرم  ابريژن درمان نمی‌شوند. ميکرودرم ابريژن در واقع یک نوع لایه برداری از پوست است که به وسیله دستگاه انجام می شود. در مقالات پیشین در باره ی لایه برداری با اسید میوه در پوست چرب صحبت کردیم. میکرودرم ابريژن به‌راحتی کمک می‌کند که در هر شرایط سنی و با هر نوع پوست، بتوان به سادگی و بی‌خطر از پوست مراقبت کرده و عمر جوانی پوست را افزایش داد.

 کاربردهای ميکرودرم ابريژن ;

رفع جای جوش

فرورفتگی ها ی ناشی از جوش و اثرآکنه ، بامیکرودرم ابريژن قابل رفع است.طی جلسات لازم ،پوست صاف وکشیده میشود.

جوان سازی پوست

از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق می توان استفاده کرد.چندین جلسه درمان دراین مورد بکار می رود.چروک هاي خيلي عميق با اين روش درمان نميشوند، ولي قوام کلي پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر مي شود.

لک های آکنه ، افزایش سن

لک های افزایش سن و آکنه و نور آفتاب در پوست های روشن به صورت لک دیده می شوند.این لک ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان می باشند.

لک هاي حاملگي

مهم ترين اثر ميکرودرم ابريژن، کمرنگ يا محو کردن لک هاي حاملگي يا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهاي لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.

جای جوش(اسکار)

اسکار نباید زیاد عمیق باشد و معمولا برحسب نوع اسکار ومحل و عمق آن،به چندین جلسه درمان هفتگی نیازدارد.

ویزیت آنلاین

کوچک کردن منافذپوستی

منافذباز پوست یکی از مشکلات عمده درخانم ها می باشد.یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابريژن است.بعداز چندین جلسه درمان به علت بافت سازی ومحکم ترشدن پوست، منافذپوستی کوچک تر می شوند.

برطرف کردن تاتو یاخالکوبی

تاتو وخالکوبی های سطحی پوست را می توان با میکرودرم ابریژن درمان کرد.

تمیزکردن پوست وازبین بردن جوش های سرسیاه

برای از بین بردن جوش های سرسیاه که بسیار شایع باشند نیزمیتوان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد.کاهش جوش های سرسیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش های غرور جوانی نیز کمک خواهدکرد.

درمان ترک های پوستی

در درمان ترک های پوستی درزمان حاملگی یا چاقی وبلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد.

 

چروک گردن

برای درمان چروک های ناحیه گردن وضایعات این ناحیه نیز می توان از میکرودرم  ابريژن استفاده کرد.

مراقبت های بعد از ميکرودرم ابريژن

بعد از عمل باید با پزشک دوباره ملاقات کنید. از برخی مواد مانند الکل نیز به‌هیچ‌وجه نباید استفاده شود. این پرهیز حداقل باید ۴۸ ساعت رعایت بشود. تا یک هفته بعد از عمل نباید از آسپرین و مواد دارویی حاوی آن و خانواده ایبوپروفن استفاده بشود. استعمال سیگار نیز ممنوع است.

ویدیو پیشنهادی در این مقاله :

2 دیدگاه در “ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

 1. rostami1397 گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.در مقاله فوق گفته شده تا یک هفته بعد از میکرودرم ابریزن اسپرین و قرص های مشابه ایبوپروفن مصرف نشود.چرا؟ و اینکه اگر کسی الزام در مصرف اسپرین دارد نمیتواند درم ابریزن انجام دهد؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   این مقاله از متن انگلیسی ترجمه شده است و موارد هشدار بسیار خاص را ذکر کرده است اگر بخواهیم خیلی خیلی محتاط باشیم مصرف ایبوبورفن و آسپرین با مهار کردن یک عاول ضد انعقاد ریسک خونریزی را کمی افزایش می دهد به همین دلیلی گفته شده است که عملا یک احتیاط بسیار خاص است و واقعا در عمل اجرا نمی شود ممنونم از مطالعه دقیق تان جتما در متن تصحیح می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *