آکنه ,علل و انواع آن, جای جوش, درمان جوش, محصولات مراقبت پوست

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

میکرودرم ابریژن روشی است که پوستی صاف و یک‌دست ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تا رنگ‌ریزه‌های پوست یک‌دست‌تر به‌نظر رسیده و چروک‌های نه چندان عمیق و… نیز از بین بروند. چروک‌های خیلی عمیق یا لک‌های تیره یا سایر مشکلات عمیق پوستی مانند قرمزی شدید و… با میکرودرم  ابریژن درمان نمی‌شوند. میکرودرم ابریژن در واقع یک نوع لایه برداری از پوست است که به وسیله دستگاه انجام می شود. در مقالات پیشین در باره ی لایه برداری با اسید میوه در پوست چرب صحبت کردیم. میکرودرم ابریژن به‌راحتی کمک می‌کند که در هر شرایط سنی و با هر نوع پوست، بتوان به سادگی و بی‌خطر از پوست مراقبت کرده و عمر جوانی پوست را افزایش داد.

 کاربردهای میکرودرم ابریژن ;

رفع جای جوش

فرورفتگی ها ی ناشی از جوش و اثرآکنه ، بامیکرودرم ابریژن قابل رفع است.طی جلسات لازم ،پوست صاف وکشیده میشود.

 

جوان سازی پوست

از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق می توان استفاده کرد.چندین جلسه درمان دراین مورد بکار می رود.چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.

 

لک های آکنه ، افزایش سن

لک های افزایش سن و آکنه و نور آفتاب در پوست های روشن به صورت لک دیده می شوند.این لک ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان می باشند.

 

لک های حاملگی

مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن، کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی یا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.

 

جای جوش(اسکار)

اسکار نباید زیاد عمیق باشد و معمولا برحسب نوع اسکار ومحل و عمق آن،به چندین جلسه درمان هفتگی نیازدارد.

 

کوچک کردن منافذپوستی

منافذباز پوست یکی از مشکلات عمده درخانم ها می باشد.یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است.بعداز چندین جلسه درمان به علت بافت سازی ومحکم ترشدن پوست، منافذپوستی کوچک تر می شوند.

 

برطرف کردن تاتو یاخالکوبی

تاتو وخالکوبی های سطحی پوست را می توان با میکرودرم ابریژن درمان کرد.

 

تمیزکردن پوست وازبین بردن جوش های سرسیاه

برای از بین بردن جوش های سرسیاه که بسیار شایع باشند نیزمیتوان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد.کاهش جوش های سرسیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش های غرور جوانی نیز کمک خواهدکرد.

درمان ترک های پوستی

در درمان ترک های پوستی درزمان حاملگی یا چاقی وبلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد.

 

چروک گردن

برای درمان چروک های ناحیه گردن وضایعات این ناحیه نیز می توان از میکرودرم  ابریژن استفاده کرد.

مراقبت های بعد از میکرودرم ابریژن

بعد از عمل باید با پزشک دوباره ملاقات کنید. از برخی مواد مانند الکل نیز به‌هیچ‌وجه نباید استفاده شود. این پرهیز حداقل باید ۴۸ ساعت رعایت بشود. تا یک هفته بعد از عمل نباید از آسپرین و مواد دارویی حاوی آن و خانواده ایبوپروفن استفاده بشود. استعمال سیگار نیز ممنوع است.

ویدیو پیشنهادی در این مقاله :

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *