آکوتان

تغییر اشتها در زمان مصرف قرص آکوتان چگونه است؟

Appetite during Raccotane

یکی دیگر از عواملی که امکان دارد در زمان مصرف قرص آکوتان افراد از آن رنج ببرند و نسبت به آن سؤال داشته باشند، تغییرات اشتهایی است که در طی مصرف فرص رآکوتان که در درمان جوش صورت  ایجاد می‌شود. در نظر داشته باشید که آکوتان – موثر ترین درمان جوش -به دلیل این‌که ترشحات مخاطی و ترشحات چربی بدن را کم می‌کند، امکان دارد که یک خشکی مضاعفی در ناحیه‌ی دهان، مخاط بینی و ناحیه‌ی قسمت ابتدایی دهان ایجاد بکند و معمولاً در طی یک ماه بعد از شروع قرص آکوتان، افراد دچار یک احساس کم‌اشتهایی می‌شوند.

باید حواستان باشد شما که تحت درمان آکنه هستید و دارید از آکوتان استفاده می‌کنید، برای این‌که شما را اذیت نکند حتماً مایعات بیشتری بخورید و حتماً سعی کنید وعده‌های غذایی کوتاه و نزدیک به هم را استفاده بکنید.

ویزیت آنلایندر افرادی که مشکل چاقی دارند، امکان دارد که این عارضه‌ی خوشانید برای آن‌ها باشد، اما افرادی که از مشکل لاغری رنج می‌برند باید حتماً در طی مصرف آکوتان نسبت به استفاده از مواد غذایی مؤثر، مواد غذایی حاوی ویتامین، سبزیجات و میوه‌جات توجه داشته باشند.

پس به یاد داشته باشیم که امکان دارد قرص آکوتان در زمان مصرف یک کاهش اشتهای ناشی از کاهش آب میان‌بافتی مخاط بدهد و برای این‌که این مسئله اذیتمان نکند، حتماً باید به بیمار توصیه بکنیم که مایعات بیشتری استفاده بکند و وعده‌های غذایی‌اش رو کوچک‌تر و با توالی بیشتری استفاده بکند.

مصرف مایعات بیشتر منظور تنها آب خاص نیست بلکه می تواند به صورت مصرف آب های همراه با املاح مانند چای,دوغ,دلستر و غذاهای مایع مانند سوپ و خورشت باشد همچنین آب موجود در میوه ها بیشتر نسبت به آب خالص در بدن جذب و ماندگاری دارد همچنین مصرف برخی ریز مغذی ها مانند روی و منگنز می تواند به بهبود کاهش اشتها ناشی از قرص آکوتان کمک کند.

شما می توانید تجارب خود در زمینه درمان جوش صورت با آکوتان و تغییر اشتهای خود را دربخش دیدگاههای این مقاله بنویسید و در صورتیکه سوالی در زمینه درمان جوش داشتید از پزشک مشاور در بخش مشاوره پزشکی سایت آکنه یار بپرسید.

1 دیدگاه در “تغییر اشتها در زمان مصرف قرص آکوتان چگونه است؟

  1. دکتر جورقانیان گفت:

    در برخی از افراد ممکن است تغییر اشتها بر اثر مصرف آکوتان به صورت افزایش اشتها مشاهده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *