درمان جوش

چگونه منافذ باز پوست را درمان کنیم ویدیو

درمان منافذ باز پوست

 

بسیاری از افراد به دلیل چربی صورت دارای منافذ باز و بزرگ هستند و از زیبایی صورتشان کاسته شده استتا زمانی که منافذ باز پوست اندازه نرمالی دارند و به چشم نمی آیند، مشکلی در زیبایی ظاهری بوجود نمی آورد. در مورد درمان منافذ باز پوست صورت خوب است بدانیم منافذ طبیعی پوست در واقع نقاط ریزی هستند بر روی سطح پوست که محل خروج فولیکول مو و شامل غدد سباسه است.

جوش زدن با فرا رسیدن سن بلوغ از ۸ تا ۱۰ سالگی در افراد دیده می شود و اوج آن در زنان سنین ۲۰ تا ۲۵ سالگی است.

در خانمها نزدیک به دوران قاعدگی به دلیل تغییرات هورمونی احتمال بروز جوش بیشتر می شود. در این هنگام شست و شوی صورت با صابون، ژل یا لوسیون های مخصوص (با توجه به چربی پوست)، استفاده از داروهایی که پزشک تجویز می کند و «دستکاری» نکردن جوش ها در کاهش این عارضه بسیار مؤثر است.

دلایل بروز منافذ باز پوستی:

۱ در بعضی از افراد این مسئله به دلیل وجود وراثت است.

۲ با افزایش سن، از خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری پوست کاسته می‌شود و منافذ به تدریج بزرگ‌تر می‌گردند و پوست نمی‌تواند آن‌ها را به اندازه اولیه خود بازگرداند، به خصوص اگر در رژیم غذایی تمامی مواد مغذی برای پوست مصرف نشود.

۳ افرادی که به مدت زیاد در معرض تابش نور خورشید هستند، منافذ باز بزرگ‌تری نیز دارند. این افراد حتما باید از ضدآفتاب برای تمام فصول استفاده کنند، حتی فصل زمستان!

۴ وقتی پوست دارای جوش‌های سرسیاه و آکنه است، تمایل دارد تا با بزرگ‌تر کردن منافذ به دفع گرد و خاک و روغن اضافی بپردازد. درباره جوش‌های سرسفید نیز به همین شکل است (ماسک برای درمان جوش سرسیاه و سرسفید). پس با تغذیه مناسب جوش زدن را متوقف کنید

از آنجاییکه سیستم بدن خانمها با آقایان متفاوت است و واکنش بدن آنها نیز به عوامل مختلف مانند ایجاد آکنه متفاوت است، خوب است خانمها درباره عوامل تشدید کننده آکنه بطور خاص در زنان بیشتر بدانند و آگاه باشند. از این رو مطلبی در مورد “آنچه خانمها باید بدانند تا جوش نزنندتوسط کارشناسان آکنه یار تهیه شده است که به همه خانمها پیشنهاد می شود حتما آن را مطالعه کنند.

منافذ باز یکی از مشکلات شایع افرادی است که پوست چرب دارند، است. درمان منافذ باز دشوار است و در بسیاری از مواقع بطور کامل درمان نمی شوند. در این ویدیو دکتر خلیل یعقوبی متخصص پوست درباره علل ایجاد منافذ باز پوست و راههای درمان آن صحبت می کنند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =