آکنه, مراقبت ها, مقالات

بهترین زمان مصرف روآکوتان چه زمانی است؟

 

 

روآکوتان یک داروی موثر در درمان آکنه های شدید می باشد در کنار اثر بخشی بالا عوارض زیادی نیز برای رواکوتان ذکر شده است این دارو تنها باید با تجویز پزشک و در موارد جوش شدید مصرف شود بهترین زمان مصرف این دارو چه زمانی است؟  و این‌که داروی رواکوتان را قبل  یا بعد از از غذا استفاده کنیم ؟

ساختار  داروی روآکوتان به گونه ایی است  که در چربی حل می‌شود و جذب آن همراه با چربی و کالری بالا، بیشتر می شود . به همین خاطر اگر فردی بخواهد روآکوتان را با سطح جذب بالاتر  استفاده بکند، بهتر است که آن را بعد از غذا استفاده بکند.

در تحقیقی که انجام شده دیده‌اند که اگر افرادی آکوتان را با دوز مشخصی به‌صورت ناشتا، صبح و فقط همراه آب و با شکم خالی استفاده کنند و افرادی که روآکوتان را بعد از یک غذای حدوداً ۸۰۰ کیلوکالری استفاده بکنند، جذب آکوتانی که بعد از یک غذای ۸۰۰ کیلوکالری استفاده شده است، تقریباً دو برابر جذب آکوتان در زمانی است که با معده‌ی خالی استفاده می‌شود.

 

اگر بخواهیم راحت‌تر در اتباط با ۸۰۰ کیلوکالری دیدی داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم که به اندازه‌ی یک وعده‌ی غذایی همبرگر نرمال، این غذا ۸۰۰ کیلوکالری انرژی دارد. پس یادمان باشد.

 روآکوتان را بعد از غذا با شکم پر استفاده کنیم

حداقل به اندازه‌ی یک وعده‌ی غذایی همبرگر معده‌مان پر باشد و بهترین حالت جذب در آن حالت اتفاق می‌افتد.

شما می توانید سوالات پزشکی خود را در زمینه نحوه مصرف و موارد ورتبط با داروی روآکوتان را در بخش مشاوره سایت آکنه یار از دکتر جورقانیان بپرسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *