آکنه, درمان ها, مقالات

آیا بیرون ریزی (ایجاد جوش جدید )در ابتدای درمان آکوتان طبیعی است؟

 

 

یکی دیگر از نکاتی که باید در مصرف آکوتان خیلی به آن توجه بشود، این است که در ابتدای شروع مصرف آکوتان امکان دارد که افراد دچار یک بیرون‌ریزی آکوتان و یک ایجاد جوش مضاعف در طی هفته‌های دوم تا چهارم در پوست خود بشوند. این یک مکانیزم طبیعی پوست است و به‌صورت مکانیزم آناتومی که پوست جوش‌هایی که به‌صورت جوش‌های زیرپوستی بوده‌اند، به دلیل استفاده از آکوتان امکان دارد که به سطح پوست بیایند و امکان دارد که افراد دچار ایجاد جوش بشوند و فرد می‌بیند که بعد از این‌که یک هفته از آکوتان استفاده کرده است، جوش‌های جدیدی می‌زند. این مسئله امکان دارد تا دوماه هم حتی ادامه پیدا بکند.

برای بیرون ریزی آکوتان چه باید کرد؟

 

افراد باید دو کار اصلی انجام بدهند :

 1.  یک این‌که پزشک در بعضی از موارد با استفاده از تجویز کورتون‌های خوراکی در زمان کوتاه بین هفت تا ۱۰ روز امکان دارد میزان پروسه‌ی بیرون‌ریزی آکوتان را کاهش بدهد.
 2. اما کار اصلی که خود فرد می‌تواند انجام بدهد این است که از یک رژیم مراقبتی پوست کامل استفاده بکند تا میزان پروسه بیرون ریزی آکوتان را کاهش بدهد.

یعنی این‌که حتماً از یک شوینده‌ی ملایم، یک مرطوب‌کننده‌ی غیرچرب و غیرجوش‌زا و یک ضدآفتاب مناسب غیرچرب استفاده بکند تا میزان تحریک‌پذیری پوست خود را نسبت به ایجاد جوش کاهش بدهد.

در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی مثل تغذیه، کاهش میزان استرس و عواملی مثل تغییرات هورمونی اگر کنترل نشوند، تأثیر زیادی در میزان ایجاد جوش‌های هم‌زمان با شروع آکوتان خواهند داشت.

 برای این‌که میزان بیرون‌ریزی کم‌تری داشته باشیم، اول از پزشکمان بخواهیم که به‌وسیله‌ی درمان‌های دارویی به ما کمک بکند و دوم مراقبت‌های لازم برای کاهش ایجاد جوش را در زمان آکوتان جدی بگیریم.

و مهم ترین نکته ای که فرد باید در نظر داشته باشد این است که این روند تشدید ایجاد جوش در ضمن شروع آکوتان طبیعی است و خود به خود کاهش می یابد و برطرف می شود برخی از مقالات توصیه کرده اند که مصرف آنتی بیوتیک یک هفته قبل از آغاز آکوتان می تواند باعث کاهش این روند گردد.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “۳”

 1. پیام گفت:

  سلام
  من تقریبا یک ماهه که آکوتان رو شروع کردم.
  جوشهام خیلی زیاد شده بودن خیلی نگران شدم در حدی که میخواستم ادامه ندم , اما الان که مطلب شما رو مطالعه کردم خیالم راحت شد.
  ممنمون از اطلاعات خوبتون

 2. امید گفت:

  سلام
  من سه ماهه که آکوتان مصرف می کنم اما هنوز تک و توک جوش می زنم. خیلی نگرانم که جوش هام به آکوتان جواب نده تو رو خدا جواب بده

  1. دکتر جورقانیان گفت:

   سلام
   بیرون ریزی در ابتدای مصرف آکوتان موضوعی طبیعی است بعد از مدتی که بروز جوش ها مهار شد به تدریج میزان بروز جوش کم و کم تر می شود تا به نقطه صفر می رسد پس گهگاهی بروز جوش در آکوتان خیلی نگران کننده نیست با اطمینان خاطر به درمانتان ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *