آکنه ,علل و انواع آن

3 سوال پر تکرار درباره تفاوت جوش های سر سیاه ، سر سفید و آکنه

جوش سر سیاه جوش سر سفید و آکنه

تفاوت جوش های سر سیاه ، جوش سر سفید و آکنه

سوالات زیادی درباره تفاوت جوش سر سیاه با جوش سر سفید، تفاوت بین جوش و آکنه و اینکه آیا همه جوش ها آکنه هستند از ما میپرسن. امروز در رابطه با جوش های سفت، جوش های چرکی و جوش کیستی توضیحاتی به شما خواهیم داد. و در مرحله بعدی در رابطه با کلمات تخصصی آکنه در مورد جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید ، لکه های قرمز، لکه های قهوه ای و اسکارها صحبت خواهیم کرد.

 

 

آکنه یک کلمه گسترده است و تمام انواع جوش ها را در بر میگیرد. آکنه بر خلاف لکه ها و اسکارها است. پس از درمان نیز از پوست شما محو میگردد.

مقالات مرتبط
آیا درمان جوش با زینک امکان پذیر است؟

بیایید با آکنه شروع کنیم، یعنی همین جوشهایی که دارید. این جوش ها به دو دسته عفونی و غیر عفونی تقسیم میشوند. و دسته اول یعنی عفونی ها موضوع بحث امروز ما را تشکیل میدهند.

این جوش ها همیشه بر آمده هستند. چون ویژگیهای عفونت مثل قرمزی، درد و حتی چرک را با خودشان بهمراه دارند. بهمین دلیل به آنها جوش عفونی میگویند.

مقالات مرتبط
آیا آویشن باکتری های آکنه را از بین میبرد؟

 

This is box title

 

سه نوع جوش عفونی وجود دارد: دانه های سفت، دانه های چرکی و کیست ها.

دانه های سفت که برآمدگی های سفت، رنگ پوست یا قرمز هستند، سفت یعنی هیچ چرک یا مایع قابل مشاهده ای در آن نیست. اندازه شان کمتر از 5 میلیمتر است.

دانه های چرکی حاوی چرک هستند. ابتدابه رنگ قرمز، سپس نوک آن زرد شده و قبل از بیرون زدن کاملا زرد یا خشک و پوسته پوسته میشوند.

رنگ زرد نشانه چرک است که آنرا میتوان دید. جوشهای چرکی هم مانند دانه های سفت اندازه ای کمتر از 5 میلیمتر دارند. وقتی درمورد جوش حبت میکنیم، دقیقا منظورمان دانه های سفت و جوش های چرکی است.

مقالات مرتبط
10 توصیه مهم در درمان جوش در پسران جوان

آخرین مورد از آکنه های عفونی، کیست ها هستند. کیست ها اندازه بزرگتری نسبت به دانه های سفت و جوش های چرکی دارند.

یعنی اندازه شون از 5 میلیمتر بیشتر است. وقتی کیست ها به رنگ پوست باشند معمولا درد ندارند. اما وقتی قرمز یا زرد میشوند، دردناک شده و به شکل جوشهای چرکی بزرگ در می آیند.

 

در رابطه با جوش های سر سیاه بیشتر بدانیم

author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.