اسکار آکنه, لک

کرم سیسپرسا ضدلک قوی ,نویدی تازه برای درمان لک

2سیسپرسا سیستامین
[vc_row][vc_column][vc_column_text]کرم سیسپرسا cyspersa  (حاوی 5% ماده موثر سیستامین)  به عنوان یک درمان مناسب برای انواع لک و افزایش تعداد ملانین ها که  یکی از مشکلات شایع  مراجعین به کلینیک ها پزشکی و سالن های زیبایی می باشد شناخته شده است . این کرم ضدلک قوی علاوه بر سیستامین حاوی ویتامین سی, آربوتین و نیاسینامید می باشد. این کمپلکس قدرتمند باعث پدید آمدن یکی از قوی ترین کرم های ضد لک در طبقه غیر دارویی (محصولات آرایشی و بهداشتی) شده است.

انواع لک ها و تقسیم بندی انواع کرم های ضد لک

لک صورت یکی از شایعترین مشکلات پوستی می باشد و انواع لک شامل ملاسما (لک بارداری) ,لک بعد از التهاب (جای جوش) لک ناشی از آفتاب و سن و کک و مک شایع ترین انواع لک می باشند و نقطه اشتراک همگی تولید ملانین بیشتر است. تقریبا همه انواع لک با اشعه آفتاب تشدید می گردند. محصولات ضد لک صورت عمدتا به دو دسته ضد لک های هیدرو کینونی (که دارو می باشد) و غیر هیدروکینونی تقسیم می گردد.

سیستامین چیست؟

سیستامین Cysteamine ، یک عامل روشن کننده پوست است که در درمان اختلالات افزایش رنگدانه مانند ملاسما ، هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب و لک ناشی از آفتاب و سن استفاده می شود.این ماده متابولیت L-cysteine و یک جزء سلولی طبیعی پیش ساز است که در شیر مادر یافت می شود.
در یک کارآزمایی بالینی تصادفی ، دوسوکور ، کنترل شده با دارونما ، اثر کرم سیستامین را در درمان ملاسما با داروی ضد لک قوی هیدرو کینون مقایسه شده و نتایج شباهت اثرات درمانه دو نوع درمان را تایید کرده است.

کرم سیسپرسا حاوی سیستامین چگونه کار می کند؟

کرم سیسپرسا  Cyspersa  حاوی5% سیستامین هیدروکلراید ، است. ال سیستامین سنتز ملانین را مهار می کند. سیستامین بوی گوگرد ناخوشایندی دارد اما فناوری لیپوزومال کردن سیستامین به شدت به کاهش بوی ناخوشایند آن کمک کرده است.

سیستامین با چهار مکانیسم باعث کاهش رنگدانه و از بین بردن لک می شود:

مهار تیروزیناز و پراکسیداز
• پاکسازی دوپاکینون
• کاهش اثر آهن و مس در تولید ملانین
• افزایش گلوتاتیون درون سلولی.

سیستئامین5% موجود در کرم cyspersa به صورت لیپیوزومال تهیه شده است که این موضوع علاوه بر اینکه جذب آن را بیشتر می کند لیپوزومال شدن سیستامین باعث کاهش بوی بداین ماده در کرم صورت می گیرد و این یکی از مزیت های این کرم نسبت به ورژن قبلی آن که در بازار بود می باشد.

در کرم سیسپرسا ما شاهد حضور ترکیبات ضد لک دیگری برای بالا بردن اثر بخشی آن هستیم که شامل:

• ویتامین سی
• نیاسینامید اسید
• آربوتین

 همزمانی حضور سه عامل ضد لک دیگر شامل ویتامین سی,نیاسینامید ,آربوتین  اثر بخشی بالاتری برای درمان لک برای کرم سیسپرسا  به همراه خواهد داشت

کرم سیسپرسا در چه مواردی از درمان لک موثر است؟

کرم ضد لک cyspersa را می توان برای درمان انواع لک به کار برد زیرا مکانیسم ضد لک آن برای درمان لک در کلیه انواع آن شامل لک های اپیدرمال (سطحی) و درمال (عمقی) مناسب می باشد.

به همین دلیل می تواند نوید بخش درمان نوینی برای لک باشد. مطالعات به عمل آمده طول دوره درمان را 16 هفته و میزان مصرف آن را یک الی دو بار در روز ذکر کرده است و بعد از دوره درمانی 16 هفته برای پیشگیری از عود فرد باید هفته ایی یک تا دو شب در کنار مصرف ضد آفتاب روزانه کافی از این کرم استفاده کند.

در مورد همزمانی درمان کرم سیسپرسا با سایر درمانهای ضد لک هم به جز لایه بردار ها، مصرف همزمان با سایر انواع ضد لک توصیه شده که این درمان همزمان می تواند اثر بخشی درمانی کرم سیسپرسا را افزایش داده و موجب رضایت مندی بالاتر بیمار می گردد.

مقالات مرتبط
آیا لک صورت با مشکل کبد ارتباطی دارد؟

یکی از مزیت های کرم Cyspesa امکان استفاده آن بر روی مخاط می باشد این موضوع باعث امکان استفاده ان برای لک های لب شده است همچنین از این محصول می توان در زیر لک های بدن و تیرگی های زیر بغل و کشاله ران استفاده کرد.

سیسپرسا ضدلک بسیار قوی حاوی سیستامین سیستئامین

سیسپرسا ضدلک بسیار قوی حاوی سیستامین سیستئامین

 

 

تحقیقات در باره اثر بخشی سیستامین بر روی درمان لک چه می گویند؟

اما اکثر مطالعات به عمل آمده در ارتباط با این محصول بر روی انواع مقاوم لک مانند ملاسما صورت گرفته است
دو مطالعه در سال 2020 بر روی سیستامین صورت گرفته که به شرح ذیل می باشد.

این مطالعه در مجله درماتولوژی استرالیا در سپتامبر 2020 به چاپ رسیده است که اثر بخشی این محصول را با هیدرو کینون مقایسه می کند در این تحقیق در طی 16 هفته دو گروه 20 نفره از شرکت کنندگان بدون آگاهی از نوع کرم مصرفی شان که هیدروکینون 4% و یا سیستامین 5% بود با هم مقایسه شدند که معیار کاهش رنگدانه در بین مصرف کنندگان سیستامین 21.3% و هیدرو کینون 4 % در حد 32% بوده است و این نتیجه بسیار خوبی برای یک ضد لک غیر دارویی در برابر داروی هیدرو کینون می باشد.

همچنین در مطالعه ایی که در آگوست 2020 در مجله درماتولوژی بین المللی آمریکای جنوبی به چاپ رسیده 40 خانم با مشکل ملاسما تحت درمان با هیدروکینون 4% و یا سیستامین 5% بودند طی 1220 روز درمان با هم مقایسه شدند که اثر بخشی گزارش شده در بیمار برای آنها 74% بوده و تفاوتی بین دو گرئه دیده نشد معیار کاهش رنگدانه در هر دو تقریبا یکسان بوده ولی در هیدروکینون کمی بیشتر بوده است بیشترین عوارض مشاهده شده در مصرف بیش از 60 روز در گروه مصرف کنندگان سیستامین قرمزی و حساسیت موضعی بوده است.

نتایج اثربخشی کرم روشن کننده سیسپرسا:

• 90% از مصرف کنندگان از نتایج کاملا رضایت داشته اند.
• 67% کاهش رنگدانه های ملانین در محل لک های پوستی
• بیشترین اثربخشی و کمترین ریسک ایمنی
• بیشترین سازگاری با پوست و کمترین میزان عدم تحمل هنگام مصرف
• فاقد سمیت سلولی و بدون خطر سرطانزایی

نحوه استفاده از کرم سیستامین چگونه است؟

کرم سیستامین را می توان در هر زمان از سال بدون در نظر گرفتن شدت نور خورشید استفاده کرد. این مناسب برای همه انواع پوست است.
قبل از استفاده از این کرم نیاز به شستشوی صورت نیست .این کرم روزی یک الی دو بار روی پوست تیره صورت و گردن استفاده می شود.

استفاده از cyspersa را می توان متناسب با نیازها و برنامه های معمول استفاده کنندگان صبح یا عصر استفاده نمود.
• مرحله شروع درمان : یک بار در روز ، هر روز به مدت 16 هفته.
• مرحله نگهداری و جلوگیری از برگشت لک : یک بار در روز ، دو بار در هفته به مدت اعلامی پزشک

1. قبل از استفاده از کرم سیسپرسا

نباید قبل از استفاده از کرم سیسپرسا صورت خود را بشویید. در صورت نیاز به شستشوی صورت خود (مثلاً بعد از دویدن)، توصیه می شود که حداقل یک ساعت بعد از شستشو محصول را استفاده کنید.

روش مصرف سیسپرسا ضدلک قوی حاوی سیستامین

روش مصرف سیسپرسا ضدلک قوی حاوی سیستامین

2. مصرف کرم سیسپرسا

لایه نازکی ازکرم Cyspersa را بر روی پوست خود بمالید و به مدت تقریباً 15 دقیقه منتظر بمانید. احساس سوزن سوزن یا گرمای خفیف امری عادی است که ممکن است تا 30 دقیقه به طول می انجامد.

3. شستشو و خشک کردن پوست

بعد از 15 دقیقه از مصرف می توانید صورت خود را با آب و یک شوینده ملایم بشویید از پاک کردن با حوله به صورت مالشی خودداری نمایید.

مقالات مرتبط
11 داروی مهم در درمان جوش صورت

4. مرطوب نمودن پوست

بعد از خشک کردن پوست از مرطوب کننده استفاده کنید در دوره مصرف کرم سیسپرسا دقت نمایید , پوست شما در تمام طول روز آب رسانی شود.

اگر صورت را شسته باشید بهتر است یک ساعت بعد از آن از سیسپرسا استفاده کنید

• پس از 6 هفته استفاده ، در صورت عدم وجود علائم تحریک پوست مانند قرمزی یا خشکی ، زمان قرار گرفتن در معرض آن می تواند به تدریج افزایش یابد.
• کاهش رنگدانه ها می تواند پس از 6 هفته قابل مشاهده باشد.
• نتایج مطلوب را می توان پس از 8 تا 12 هفته به دست آورد.

کرم ضدلک قوی سیسپرسا حاوی سیستامین

کرم cyspersa ضد لک قوی

برای خرید محصول بر روی تصویر فوق کلیک کنید

روتین پیشنهادی درمان لک مقاوم با کرم سیسپرسا

یکی از اصول درمان مهم در درمان لک همسویی کلیه محصولات روتین شما با محوریت درمان لک می باشد برای این منظور در دو جدول زیر محصولات پیشنهادی روتین پوستی را برای همزمانی درمان با کرم سیسپرسا خدمت شما معرفی کردیم:

پکیج پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست چرب با سیسپرسا

پکیج پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست چرب با سیسپرسا

برای خرید پکیج پیشنهادی درمان لک با سیسپرسا برای پوست چرب اینجا کلیک کنید

 

روتین پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست نرمال تا خشک با سیسپرسا

روتین پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست نرمال تا خشک با سیسپرسا

پکیج پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست نرمال تا خشک با سیسپرسا

پکیج پیشنهادی آکنه یار برای درمان لک پوست نرمال تا خشک با سیسپرسا

برای خرید پکیج پیشنهادی درمان لک با سیسپرسا برای پوست نرمال تا خشک اینجا کلیک کنید

موارد منع مصرف کرم سیسپرسا چیست؟

کرم سیستامین نباید توسط افرادی که دارای سابقه شخصی یا خانوادگی اختلال رنگدانه ، ویتیلیگو هستند استفاده شود.هیچ مطالعه ای در دوران بارداری یا شیردهی انجام نشده است ، بنابراین نباید برای زنان باردار یا شیرده استفاده شود.

برای حفظ اثرات آن ، کرم سیستامین باید دو بار در هفته به طور نامحدود ادامه یابد.
استفاده از کرم های ضد آفتاب باید در طول سال ادامه یابد.

سیسپرسا ضدلک قوی حاوی سیستامین2

سیسپرسا ضدلک قوی حاوی سیستامین2

عوارض جانبی کرم ضد لک سیسپرسا چیست؟

 • عوارض جانبی موضعی درموضع استفاده شده ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • گرم شدن موقت یا احساس سوزش و قرمزی که در عرض 30 دقیقه برطرف می شود
 • تحریک و خشکی مداوم ، که باید با نرم کننده درمان شود
 • حساسیت و خشکی در محل مصرف دز طی دوران استفاده

سابقه حضور کرم سیستئامین در بازار ایران

برای اولین بار کرم ضد لک سیستامین حاوی 5 درصد سیستامین توسط یک شرکت سویسی فرموله شد و ایران جز اولین کشور هایی بود که توانست به بازار ان وارد شود شرکت وارد کننده این کرم با حضور در کنگره های مختلف متخصصان پوست و ارائه مستندات اثر بخشی توانست موفقیتهای خوبی در بازار ایران به دست آورد هرچنذ آن زمان به دلیل قیمت بالای این کرم از طرف برخی از مصرف کنندگان مورد انتقاد قرار گرفت. اما به دلیل اثر بخشی توانست جایگاه خوبی در بین پزشکان پیدا کند.

این کرم توسط متخصصان پوست برجسته ایرانی خانم دکتر پروین منصوری و  آقای دکتر  علیرضافیروز مورد بررسی قرار گرفت و تحقیق در زمینه اثر بخشی آن در دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت زیر نظر خانم دکتر پروین منصوری صورت گرفت که بازتاب خوبی در مجلات علمی پیدا کرد متاسفانه این کرم بعد از تحریم ها و ممنوعیت واردات محصولات ارایشی و بهداشتی دیگر به کشور وارد نشد.

پرسش پاسخ های شایع در باره مصرف کرم سیسپرسا

 

 •  آیا کرم سیسپرسا را می توان در افراد دارای افراد مستعد آکنه استفاده کرد؟
  هرچندبافت این محصول به صورت کرم می باشد اما چون زمان کوتاهی بر روی پوست می ماند برای پوست های مستعد آکنه قابل استفاده می باشد.
مقالات مرتبط
روشهای درمان ملاسما (لک بارداری)

 

 •  آیا می توان ضمن در مان با کرم سیسپرسا می توان از سایر ترکیبات ضد لک استفاده کرد؟
  در زمان مصرف کرم سیسپرسا می توان از سایر ترکیبات ضد لک بجز لایه بردار و هیدروکینون استفاده شود معمولا استفاده از ویتامین سی و آزالیک اسید همزمان با کرم سیسپرسا می تواند اثر بخشی آن را بیشتر کند

 

 •  آیا کرم cyspersa را می توان برای لک های سایر مناطق بدن استفاده کرد ؟
  استفاده از کرم سیسپرسا در هر قسمتی از بدن (، لب ، خط بیکینی ، بازوها ، قسمت داخلی ران …) بی خطر است.برای مناطق حساس ، توصیه می کنیم Cyspersa را با کرم مرطوب کننده خود رقیق کرده و در روزهای اول به مدت 5 دقیقه بگذارید بماند. اگر تحریکی مشاهده نشد ، می توانید به تدریج زمان ماندگاری را تا حداکثر 15 دقیقه افزایش دهید.

 

 • .آیا می توانم کرم سیسپرسا را بیش از 15 دقیقه استفاده کنم؟بهترین عملکرد Cyspersa در صورت استفاده روزانه به مدت 15 دقیقه نشان داده شده است. زمان استفاده طولانی مدت ممکن است حساسیت پوست را افزایش دهد ، به ویژه در مراحل اولیه این موضوع اهمیت بیشتری دارد

 

 • اثرات مشهود اثر بخشی کرم cyspersa بر روی پوست چند وقت بعد از شروع مشهود است؟ در مطالعات بالینی ، نتایج در 8 هفته با استفاده روزانه مشاهده شد. پس از 16 هفته استفاده ، بهبود چشمگیری در تغییر رنگ پوست مشاهده شده است.

 

 • چه نوع مرطوب کننده ای باید با Cyspersa استفاده شود؟

هرچند کرم سیسپرسا را با هر کرم مرطوب کننده متناسب پوست استفاده کرد اما بهترین انتخاب می تواند                       مرطوب کننده ایی باشد که باخاصیت ضد التهاب داشته باشد مثل در پوست های چرب می توان ار مرطوب کننده               رزالیفت و در پوست های خشک از مرطوب کننده کالاندولا اگزوفارما استفاده کرد

 • چگونه می توان اثر بخشی کرم سیسپرسا در درمان لک را بالا برد ؟
  در زمان مصرف کرم سیسپرسا باید از ضد آفتاب به میزان زیاد استفاده کردفرد حداقل سه نوبت باید از ضد آفتاب SPF50+ استفاده شود همچنین استفاده از ویتامین سی یک نوبت در روز همزمان مصرف کرم حاوی سیستامین می تواند موفقیت درمان لک را بالا تر ببرد
 •  آیا می توان از کرم سیسپرسا برای درمان تیرگی دور چشم استفاده کرد؟
  با توجه به قدرت سیستامین و نازکی اپیدرم ناحیه دور چشم مصرف این کرم برای تیرگی دور چشم توصیه نمی شود.
 • یک کرم سیسپرسا برای چه مدت استفاده مناسب است؟
  یک پمپ کامل حدود 0.5 گرم است. در صورت استفاده از یک پمپ در روز ، یک لوله می تواند 100 روز ، بیشتر از سه ماه دوام داشته باشد.
 • آیا کرم سیسپرسا را می توان برای پوست های چرب مستعد آکنه استفاده کرد؟

بله کرم ضد لک قوی سیسپرسا را می توان در پوست های چرب استفاده کرد

 • آیا افرادی که آکوتان استفاده می کنند می توانند از کرم سیسپرسا استفاده کنند ؟

افرادی که آکوتان استفاده می کنند دارای پوست خشک و حساس و شکننده ایی هستند هرچند کرم سیسپرسا زمان کمی بر روی پوست می ماند و بعد از بیست دقیقه آبکشی می شود اما باید دقت داشت اگر پوست خیلی خشک باشد نباید استفاده شود و تنها در مواردی که برای پوست آبرسان مناسب استفاده می شود و هیدراته است می توان ار آن استفاده کرد

شما می توانید سوالات خود را در زمینه درمان لک و کار برد های کرم سیسپرسا در درمان لک در بخش کامنتها این مقاله بپرسید[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

کرم سیسپرسا ضدلک بسیار قوی حاوی سیستامین

تومان 650,000
 کرم سیسپرساCyspersaضد لک قوی( سیستامین Cysteamine) کرم cyspersa  یک فرمول نوآورانه است که برای بهبود لک های مختلف حاوی  ۵%
[vc_btn title=”خرید محصول سیسپرسا” color=”danger” align=”center” i_align=”right” i_icon_fontawesome=”fas fa-link” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Facneyar.com%2Fproduct%2F%25da%25a9%25d8%25b1%25d9%2585-%25d8%25b3%25db%258c%25d8%25b3%25d9%25be%25d8%25b1%25d8%25b3%25d8%25a7-%25d8%25b6%25d8%25af%25d9%2584%25da%25a9-%25d8%25a8%25d8%25b3%25db%258c%25d8%25a7%25d8%25b1-%25d9%2582%25d9%2588%25db%258c%2F|target:_blank”][/vc_column][/vc_row]
رای ها
امتیازدهی
author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
86 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
مهلا

سلام دکتر وقت به خیر
دکتر می خواستم بدونم اگه روی یه منطقه از صورتم که لک داره کرم سیسپرسا بزنم و بقیه صورتمو نزنم رنگ پوستم دو رنگ نمیشه ؟ ممنون

سمیرا اسدآبادی

سلام وقت بخیر
لک قهوه ای در قسمت چانه در اثر لیزر دارم. حدود ۲ ساله که هست
با سیسپرسا درمان لک برای این مدل لک انجام میشه؟

اسما

سلام دکتر
آیا سیسپرسا ویتیلیگو رو هم می تونه درمان کنه؟

اسما میرشاهی

سلام دکتر عزیز
سیسپرسا ویتیلیگو رو هم درمان میکنه؟

سارا

سلام .من ۴ سال پیش از دستگاه آر اف استفاده کردم برای کک و مک صورت که متاسفانه تبدیل به لک شده آیا کرم سیسپرسا تاثیر داره برای لک های صورتم؟
همزمان که دارم سیسپرسا استفاده میکنم می تونم ضد چروک هم استفاده کنم؟؟

مهسا

سلام دکتر خسته نباشید
دکتر من تحت درمان هستم از ژل دیفرین استفاده میکنم میتونم از سیسپرسا استفاده کنم برای درمان لک جای جوشهام ؟

هدی

سلام
راهنماییم می‌کنید لطفا

من پوست زیر بغلم با لیزر سوخته. و‌ لک شده
کرم سیسپرسا موثر هست استفاده کنم؟

سمیه

ویتامین سی آردن که برا روتین پوست چرب نوشتین ممکنه برا پوست بشدت مستعد آکنه و حساس باعث جوش بشه؟قبلا از فوم ژنو که آخرین ترکیبش ویتامین سی بود لستفاده کردم مشکلی نداشتم عالی بوده برام.ولی تونر ویتامین سی سیگل باهاش جوش زدم

سمیرا

ایا ضد لک سیسپرسا برای کک مک و کمرنگ شدن خوبه اگر خیر محصولی رو محبت کنید معرفی بفرمایید

ریحانه

سلام جناب دکتر وقت بخیر
من کرم سسدرما رو برای یک کلاینتم که در اثر میکرونیدلینگ دچار لک شده بودند خریداری کردم که در کاتالوگ متوجه شدم نوشته برای افرادی که در خانواده درجه ۱ انها دچار ویتیلیگو هستند استفاده نشود
و این خانم خواهرشون همچین موردی رو دارند
بهشون ندم کرم رو؟؟؟؟؟

سمیه

همزمان با مصرف راکوتان میشه این کرم و همچنین کرم صدلک درمالیفت پوست چرب رو استفاده کرد؟

سارا

سلام خسته نباشید ایا این ضد لک برای لک های جای جوش روی کمر و بازو هم موثر است؟