درمان جوش, ویدیو های آموزشی

چه زمانی باید از آکوتان در درمان جوش استفاده کرد؟

آکوتان در درمان جوش

زمان استفاده از آکوتان در درمان جوش

وقتی 30 سال قبل اکوتان معرفی شد، شواهد علمی استفاده از آن طبق تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای آکنه ای چرکی شدید بود. که به انواع مختلف آنتی بیوتیک ها واکنش نشان نمی دادند. هنوز هم معیار رسمی برای استفاده از آکوتان در درمان جوش وجود دارد.

دکتر شولتز:

بنظر من وقت استفاده از آکوتان در جوش های عفونی، یعنی جوش های چرکی، کورک و کیست ها زمانی است که بعد از چند ماه به درمانهای موضعی و داخی پاسخ نداده اند.
درمان داخلی یعنی استفاده از آنتی بیوتیک یا قرصهای کنترل بارداری برای خانمها یا حتی ترکیبی از این دو روش.
بنابراین اگر چند نمونه آنتی بیوتیک استفاده کردید و کمک به درمان آکنه نکرد یا یکی دو قرص کنترل بارداری که معمولا برای آکنه مفید هستند، استفاده کردید و باز هم جوش های چرکی داشتید، آن موقع زمان استفاده از آکوتان در درمان جوش است.
در مورد باقی ماندن جای جوش من تصور میکنم که اسکارها نمی توانند فقط فیزیکی باشند! بلکه احساسات هم در آنها نقش دارند.
آکنه ای که بدلیل احساسات ایجاد می شود حاصل کاهش اعتماد بنفس، عصبی بودن و افسردگی و کیفیت پایین زندگی فردیست که اکنه دارد!
من معتقدم همه اینها میتواند اثر طولانی مدت داشته باشندو بخش احساسی جای جوش است.
پس اگر جوش ها روی پوستتان جایی از خودشان باقی گذاشته اند و ماندگاری آن بدلیل کاهش سلامتی احساسی شماست! در اینصورت به عقیده من این موضوع به کیفیت زندگی شما مربوط است! و باید در خصوص استفاده از آکوتان در درمان جوش با متخصص پوستتان مشورت کنید.
آکوتان می تواند آکنه را درمان کند.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه آکنه میتوانید به این آدرس مراجعه نمایید: www.acne.org
رای ها
امتیازدهی
مقالات مرتبط
درمان جوش صورت چگونه است ؟
author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
9 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
edrisrnjbran90

خیلی ممنون آقای دکتر از پاسخ گوییتون

edrisrnjbran90

یعنی آقای دکتر طبیعیه این حالت من چون ده روز دیگه قراره به پزشک مراجعه کنم منظور شما از دارو جانبی چی هست منظورتون دارو موضعی ممنون از پاسخ گوییتون

edrisrnjbran90

سلام آقای دکتر تروخدا کمکم کنین من الان سه راکوتان میخورم دوماه اول روزی دوتا ماه سوم الان روزی یکی روزی دوتا اقای دکتر من هیچ تغییری نکردم پوستم بدتر هم شده پره جوشه هم بدنم هم صورتم چیکار کنم افسردگی گرفتم از دستشون بعد شنیدم راکوتان سه هفته ای اثر مبکنه چرا رو من که سه ماه میخورم اثر نمیکنه لطفا کمکم کنین

شعله كوسج

سلام دوست عزيز. من توي شهرمون تحت نظر همه دكترهاي بنام بودم . پوستم تغيير نكرد و جوشهام از يكي شروع شد و شدت گرفت . تا با اقاي دكتر جورقانيان اشنا شدم و تحت نظرشون بصورت انلاين هستم فوق العاده هستن و من دارم جواب ميگيرم بنظرم بهترين دكتر براي لك و جوش هستن ويزيت انلاين بشين توسطشون حتما. براي من ك مث معجزه بود براي پوستم

حیدری

سلام اقای دکتر
دکتر من امروز راکوتان تجویز کردن برام
پودر مکمل گین آپ هم مصرف میکنم خواستم ببینم تداخل با راکوتان نداره؟ و مصرفش مشکلی ایجاد نمیکنه؟