آکنه ,علل و انواع آن

دوز استاندارد آکوتان چقدر است؟

دوز مناسب و استاندارد آکوتان برای درمان جوش چقدر است؟

دوز مناسب و استاندارد آکوتان برای درمان جوش چقدر است؟

دکتر شولتز: آکوتان از نظر من یک از داروهای معجزه گرد قرن 21 است! من شخصا شاهد بوده ام که اکوتان زندگی و شغل افرادی که به دلیل اثرات فیزیکی و احساسی حاصل از لکه جا مانده از اکنه با محدودیت یا سیر نزولی مواجه شده بود را نجات داده است. استفاده از آکوتان برای درمان آکنه باید بر اساس دوز استاندارد باشد. یعنی حدتقا یک میلیگرم به ازای یک کیلوگرم از وزن بدن به مدت تقریبا 5 ماه. بنابر این مثلا اگر شما 59 کیلو گرم باشید ، روزانه 60 میلیگرم آکوتان نیاز دارید.

مقالات مرتبط
نحوه مصرف آنتی بیوتیک برای درمان آکنه چگونه است؟

اثرات جانبی آکوتان

اما این دارد اثرات جانبی ناخوشایتد کوتاه مدت و بعضا برگشت ناپذیری دارد. این اثرات جانبی شامل خشکی پوست، ترک لب، درد و ناراحتی عضلانی بعد از ورزش و حتی افزایش سظح تری گلیسرید در خون است. که باعث بالا رفتن چربی خون می شود.

10 نکته طلایی در مورد مصرف آکوتان

این اثرات جانبی و سایر موارد شدیدا وابسته به دوز مصرفی هستند. یعنی با مصرف دوزهای بالای اکوتان تشدید می شوند. پس در ابتدا میتوانید از یک میلیگرم به ازای یک کیلوگرم از وزن بدن استفاده کنید. بعد میتوانید از یک چهارم یا حتی نیم میلیگرم به ازای هر یک کیلو گرم وزن بدن استفاده نمایید.

مقالات مرتبط
جوش هورمونی چیست ؟

جالب اینجاست که این دوزهای کم اکوتان در کنترل و متوقف کردن حتی شدیدترین اکنه ها بسیار خوب عمل میکنند. بنابراین چرا از دزهای پایین اکوتان آستفاده نکنیم و از اثرات جانبی که در افراد مصرف کننده دوز کامل بروز میکند، در امان نمانیم؟

چون دوزهای پایین آکوتان باعث کنترل آکنه می شود اما آنرا درمان نمیکند!

مقالات مرتبط
آیا خدمات فیشیال برای درمان جوش صورت مفید است؟

وقتی مصرف دوزهای پایین اکوتان را متوقف کنید، آکنه ها دوباره بر میگردند! پس دوزهای پایین آکوتان یعنی دوزهای کمتراز یک میلیگرم به ازای هر کیلوگرم میتواند آکنه را کنترل کند نه درمان!

 

برای جزئیات بیشتر ویدئو را تماشا نمایید

در مورد آکوتان  بیشتر بدانیم

رای ها
امتیازدهی
author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات
ساسان اکبری

اقای دکتر در این مقاله نوشته یک فرد ۵۹کیلو گرم باید روزانه ۶۰ میلیگرم اکوتان نیاز دارد اکوتان بنده که ۲۰ میلیگرمه وزنم هم که ۵۹ کیلو گرم هست یعنی ۴۰ میلیگرم کم میخورم درسته ؟