آکنه ,علل و انواع آن, درمان جوش, محصولات مراقبت پوست

درمان منافذ باز پوست – ویدیو

درمان منافذ باز پوست - ویدیو

 

منافذ باز پوست یکی دیگر از مشکلات پوستی است , زمانیکه  منافذ باز پوست از حد معمولی خود بزرگتر و برای دیگران قابل مشاهده باشد، بیماران را بیشتر نگران می کند.  منافذباز پوست  در بیشتر  مواقع بر روی بینی مشاهده می شود. منافذ باز پوست معمولاً زمانی قابل مشاهده هستند چربی اضافی افزایش پیدا می کند. اگر  منافذ باز پوست برای مدت طولانی به حال خود رها شوند و برای بستن منافذ باز پوست اقدامی انجام نشود، امکان تبدیل آنها به لکه ها و جوش های سر سیاه وجود دارد.

مقالات مرتبط
انواع آکنه را بشناسیم و بیشتر بدانیم ویدیو

مهمترین دلیل ایجاد منافذ باز پوست، تجمع آلودگی و چربی دور منافذ پوست و بسته شدن آنها است. تجمع سلول های مرده و سبوم اضافی در فولیکول باعث نفوذ و رشد باکتری ها و در نهایت ایجاد التهاب بر روی پوست می شوند. التهاب عامل بسیاری از مشکلات پوستی است. التهاب پوست سبب کش آمدن دیواره منافذ پوست و  گسترده تر شدن آنها می شود. در واقع می توان گفت به جای اینکه کلاژن دور منافذ را بگیرد و منافذ را کوچک نگه دارد ، چربی و آلودگی مانع از دسترسی کلاژن میشود و همین باعث بزرگتر شدن منافذپوست می شود .

مقالات مرتبط
5 مرحله شکست سندرم تخمدان پلی کیستیک و جوش

 

یکی از مشکلاتی که افراد دارای پوست چرب با آن دست و پنجه نرم میکنند، داشتن منافذ باز پوست صورت است که ظاهر ناخوشایندی به چهره فرد می دهد. در این ویدیو، دکتر پوریا جورقانیان درباره راههای درمان منافذ باز پوست صورت توضیح می دهند.

 

 

 

رای ها
امتیازدهی
مقالات مرتبط
چگونه جای جوش و اسکارهای فرورفته آکنه را درمان کنیم؟
author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات