آکنه ,علل و انواع آن, درمان جوش

چگونه جای جوش و اسکارهای فرورفته آکنه را درمان کنیم؟

چگونه جای جوش و اسکارهای فرورفته آکنه را درمان کنیم؟

 

جای جوش یا همان اسکار آکنه یکی از عوارض دستکاری دوران جوش زدن است که متاسفانه تاثیر بسیار نامناسبی بر روی چهره میگذارد.جای جوش یا اسکار یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با آن مواجه بوده و در پی راه‌ حلی برای از بین بردن آن هستند.

خانم دکتر شهبازی در مورد عوامل پیدایش جوش و در پی آن جای جوش می گویند: ابتلا به جوش و آکنه دلایل متعددی دارد که به چند نمونه اشاره میکنیم. یکی از فاکتور های ایجاد کننده آکنه، فعال شدن غدد سباسه است که افزایش تولید سبوم را به دنبال دارد. از دیگر عوامل میتوان به بعضی از باکتری ها مثل پروپرانوباکتریوم و همچنین تحریک هورمونهای مردانه در سنین بلوغ به ویژه در جوانان اشاره کرد.
آکنه یک سیر طبیعی دربدن است که هر انسان در دوره ای از زندگی با آن مواجه میشود. حال اگر این سیر طبیعی بدون آسیب و دستکاری آکنه طی شود هیچگونه اسکاری تا پایان دوره برجا نخواهد گذاشت، البته آکنه های کیستی شکل , خود به خود پس از بهبود، اسکار یا جوشگاه بر جای میگذارند.
دوره درمان آکنه از یک هفته تا ۴ هفته متغیر است در حالی که درمان جوشگاه یا اسکار طول دوره ی بیشتری دارد. برای درمان آکنه از لایه برداری های شیمیایی،آنتی بیوتیک ها و داروهای دسته رتین- آ مانند آکوتان استفاده میشود. ولی درمان اسکار جوش کاملا متفاوت است. نباید انتظار داشت که بعد از درمان پوست بطور ۱۰۰% به شکل طبیعی و اولیه خود باز گردد ولی خوشبختانه اقدامات زیادی می توان انجام داد تا ظاهر ناخوشایند جای جوش و آبله تا حد زیادی بهبود یابد.

درمان جای جوش یا اسکار ها نیاز به شناخت کامل از نوع اسکار دارد قبل از هر چیز باید بدانیم که اسکارها همگی به یک مدل نیستند و نمی توان یک درمان را برای همگی اسکارها تجویز کرد. اسکار (جای جوش) باید توسط پزشک معاینه شود تا نوع آن مشخص شود. سپس درمان خاص برای آن تجویز شود. پس ابتدا خوب است انواع اسکار را بشناسیم.

مقالات مرتبط
بررسی علل ایجاد , پیشگیری , کنترل و درمان منافذ بازپوست

در چهره تعداد زیادی از افراد، رد پای جوشهای دوران جوانی بصورت فرورفتگی هایی مشاهده می شود. قطعا این موضوع خوشایند نیست و بسیاری از افراد در پی رفع آن هستند. دکتر نیما استواری متخصص پوست و مو، درباره روشهای درمان جای جوش که بصورت فررفته بر روی صورت باقی مانده اند توضیح می دهند. در این ویدیو با لیزرهای درمان جای جوش آشنا می شوید.

مقالات مرتبط
10 راهکار برای پیشگیری و درمان جوش تابستانی

 

 

رای ها
امتیازدهی
author-avatar

درباره دکتر نیما استواری

متخصص پوست و مو آدرس مطب: تهران،خیابان ولیعصر،نرسیده به تجریش،اول زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی،بین پسیان و میدان الف پلاک 50، طبقه 5 ، واحد 21 تلفن تماس 021-22666984

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات