آکنه ,علل و انواع آن

انواع آکنه را بشناسیم و بیشتر بدانیم ویدیو

انواع آکنه را بشناسیم و بیشتر بدانیم ویدیو

 

آکنه یا جوش یک اختلال پوستی است که معمولا از دوران نوجوانی آغاز می شود و درصد زیادی از افراد را درگیر میکند. آکنه در افراد مختلف دلایل و راههای درمان مختلفی دارد که در مقالات دیگر از جمله آکنه در جوانان، آکنه در زنان باردار و آکنه در مردان به جزئیات آنها پرداخته ایم. برای درمان جوش ابتدا باید نوع آن شناخته شود و سپس راه های درمان برای آن درنظر گرفته شود.

مقالات مرتبط
10 توصیه مهم در درمان جوش در پسران جوان

علائم آکنه معمولا در دوران بلوغ ظاهر می‌شوند و معمولا اکثر نوجوانان این علائم را تا اواسط دهه بیست زندگی‎شان تجربه می‌کنند. با این وجود، در بعضی افراد ممکن است با توجه به هورمون‌های بدن‌شان برای مدت طولانی این پروسه ادامه یابد. زنان نسبت به مردان آکنه را به صورت خفیف تا متوسط تا نهایتا ۳۰ سالگی تجربه می‌کنند. شایان ذکر است که اگر پوست شما تمایل به چرب شدن داشته باشد، ممکن است بیشتر در معرض بوجود آمدن جوش باشید.

دکتر پترسون پیر درماتولوژیست سرشناس کالیفرنیا در مقاله خود درباره دلایل ایجاد جوش میگوید: جوش زدن زمانی رخ می دهد که منافذ پوست یا فولیکول های مو مسدود شده باشند و راهی برای خروج نداشته باشند. در این میان از عواملی که باعث این مسدود شدن منافذ می شوند می توان به عوامل ارثی، داشتن پوست چرب، خوب پاک نکردن آرایش در پایان روز از روی صورت، تغییرات هورمونی بدن و سوء تغذیه نام برد.

از دلایل ایجاد آکنه می توان  به موارد زیر اشاره کرد که  در مقاله دلیل ایجاد آکنه به توضیح آنها پرداخته ایم.

  • هورمون ها
  • رژیم غذایی
  • کمبود ویتامین
  • استرس
  • ژنتیک
  • التهاب
  • ترکیب عوامل
مقالات مرتبط
جوش‌های سرسفید بینی؛ علل، پیشگیری، درمان

برای درمان آکنه ابتدا باید بدانیم نوع جوش چیست؟ در این ویدیو شما می توانید با انواع آکنه آشنا شوید.

 

 

 

رای ها
امتیازدهی
author-avatar

درباره دکتر جورقانیان

دکتر پوریا جورقانیان فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹ از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند ایشان سابقه فعالیت در حوزه بیماری های پوست و مو و همزمان حضور در شرکت های دارویی و آرایشی و بهداشتی در سمت های مدیریت R&D و بازاریابی را دارند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

توضیحات
اطلاع دهید
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه نظرات