آکنه, درمان ها, ویدئو های آموزشی

چه مدت طول میکشد تا با اکوتان جوش ها درمان شوند؟ ویدیو

آیا انواع مختلف آکوتان با هم متفاوتند؟

 

 

آکنه ( جوش)  اختلال پوستی است که معمولا بر اثر تغییرات هورمونی در بدن بویژه در نوجوانان بوجود میاد و ممکن است تا میان سالی هم ادامه دار باشد . با فرا رسیدن دوره بلوغ شاهد آکنه یا همان جوش جوانی می شویم البته ممکن است  در بعضی از کودکان از بدو تولد نیز  آکنه یا جوش بوجود بیاید.

آکنه انواع مختلفی دارد و هر نوع آکنه راههای درمان خودش را دارد . شاید بوجود آمدن آکنه خارج از کنترل شخص باشد اما می بهتر است  راههای تشدید آکنه را بداند و با انجام آین کارها از پیشرفت آکنه جلوگیری کند.

اگر آکنه به طور صحیح درمان شود اسکار یا جای جوش از خود به جا نمی گذارد، اما اگر درست درمان نشود و یا فرد زمانی که جوش می‌زند و آن را دستکاری کند، بعد از زمانی که جوش درمان شد اسکار روی صورت او باقی می‌ماند.

در بعضی مواقع افراد برای درمان آکنه تمایلی به مراجعه به پزشک را ندارند و درمان های خانگی و گیاهی را ترجیح می دهند باید در نظر داشته باشند که این نوع درمان نیاز به صبر و حوصله دارد. اما اگر نوع آکنه (جوش) شدید باشدشخص  نیاز به درمانهای موضعی و دارویی دارد که باید تحت نظر پزشک درمان را شروع کند.

داروی اکوتان زمانی به بیمار تجویز می شود که همه ی راههای درمانی رفته باشد و بهبودی برایش حاصل نشده باشد.

دکتر پوریا جورقانیان درباره درمان جوش صورت با آکوتان میگوید: آکوتان مانند یک شمشیر دولبه عمل میکند. از طرفی قویترین داروی درمان جوش است و از طرف دیگر به دلیل عوارض زیادی که دارد، آخرین تیر ترکش پزشکان برای درمان جوش است. در واقع آکوتان زمانی تجویز می شود که راههای دیگر درمان جوش در فرد، به نتیجه نرسیده باشد.

راکوتان اثربخش ترین داروی درمان جوش است. این دارو به دلیل عوارضی که دارد حتما باید به تجویز پزشک و تحت نظروی مصرف شود. بسیاری از افراد مایلند بدانند طول دوره درمان جوش با راکوتان چقدر است و آیا اثرات این دارو همیشگی است؟ دکتر خلیل یعبوبی متخصص پوست در این ویدیو درباره مدت زمان مصرف راکوتان و مدت زمانی که اثرات این دارو در بدن باقی می ماند توضیح می دهند. .

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *