آکنه (علل و انواع آن), اسکار آکنه, درمان آکنه

جوش (آکنه) چانه علل و درمان

جوش (آکنه) چانه علل و درمان

جوش ( آکنه) چانه یکی دیگر از مشکلات پوستی است که باعث نگرانی افراد می شود و بر زیبایی ظاهری افراد تاثیر می گذارد. جوش‌ (آکنه)چانه هم یکی از انواع جوش‌ها هستند که به راحتی از بین نمی‌روند چون علل به وجود آمدن آن‌ها با جوش‌های دیگر متفاوت است. جوش ( آکنه) چانه به دلایل متعددی ایجاد می شود. یکی از دلایل ایجاد جوش (آکنه) چانه مشکلات هورمونی است.

یکی از رایج ترین مکان های آکنه، چانه است که به دلایل مختلف از قبیل ورزش، اصلاح صورت همچنین به دلیل هورمون های بلوغ، قاعدگی، استرس و ترشح تستوسترون اتفاق می افتد. اکثر ما با آکنه در منطقه T که پیشانی و بینی را شامل می شود آشنایی داریم که معمولا روغن بیشتری تولید می کند و بنابراین آکنه بیشتر است. مکمل طبیعی منطقه T منطقه U است – منطقه که شامل گونه ها، فک و چانه است.

بر خلاف منطقه T، این ناحیه سبب تولید بیش از حد سبوم (روغن پوست طبیعی) نمی شود، مگر اینکه نوع پوست چرب داشته باشید ؛ در افرادی که دارای پوست طبیعی، خشک یا ترکیبی هستند، منطقه U معمولا خشک می شود که می تواند منافذ را تنگ کند.

بررسی علل جوش (آکنه) چانه و نحوه درمان آن

شما احتمالا می دانید که روغن و چربی اضافی منجر به جوش می شود، اما آیا می دانستید که پوست خشک نیز می تواند آکنه ایجاد کند؟نباید منافذ پوست بیش از حد باز شود، زیرا باکتری و جرم به راحتی در آن تجمع میکنند، اما همچنین نباید منافذ کاملا بسته شود، زیرا موجب آکنه زیر سطح پوست میشود.

آلات موسیقی:

چنانچه در این بخش از سلامت پوست و موی ایرناک خواهیم گفت جالب است بدانید بسیاری از ورزش ها و آلات موسیقی می توانند دلیل آکنه چانه باشند ؛ نوع خاصی از آکنه وجود دارد که می تواند در هر قسمت از بدن و صورت ظاهر شود به نام آکنه مکانیکا ، این آکنه خاص لزوما به علت روغن یا باکتری ایجاد نمی شود، گرچه آنها بخشی از علت را تشکیل می دهند در عوض، این آکنه ناشی از اصطکاک بیش از حد است.

بعضی از ورزش ها و آلات موسیقی دارای یک عنصر است که به طور مداوم در برابر چانه فشار می آورد، مانند بند چنگال بر روی کلاه فوتبال و یا لبه فلوت.فشار ثابت باعث فشار بر عامل های آکنه مانند چربی پوست و باکتری ها می شود و منجر به آکنه میشود.

یکی از بهترین نکات در مورد آکنه این است که صورت خود را لمس نکنید. زیرا در طول روز دست آلوده می شود و با تماس به صورت تمامی باکتری ها منتقل می شوند و در منافذ پوست جمع شده موجب آکنه و جوش می شوند.

اکثر مردم در بعضی مواقع سوختگی تیغ را تجربه کرده اند:

منافذ کوچک در اطراف فولیکول های مو پس از تراشیدن، معمولا با یک تیغ خفیف قرمز میشود. می تواند موجب خارش و ناراحت کننده باشد،سوختگی تیغ صورت پوست را تحریک می کند و می تواند منجر به افزایش آکنه شود.

یکی از راه های جلوگیری از آکنه استفاده از ژل اصلاح بی عطر و بو، به جای کرم پوست است. مواد شیمیایی می توانند به منافذ منتقل شوند و پوست را تحریک کنند، بنابراین ژل بدون عارضه یک گزینه بهتر تر است.

بهترین روش برای حفظ چانه سالم هنگام اصلاح، استفاده از تیغه تیز است.AKN یک بیماری پوستی مزمن است.وقتی که مو به سرعت رشد می کند و به فولیکول مو تبدیل میشود.این، باعث ایجاد زخم کلئوئیدی می شود و نیاز به درمان پزشکی دارد. AKN در مردان جوان با پوست تیره شایع تر است.اگر آکنه چانه شما بزرگتر از حد طبیعی و یا بیشتر از حد طبیعی است، با متخصص پوست تماس بگیرید.

خمیر دندان در ایجاد جوش چانه

خمیر دندان در ایجاد جوش چانه

برچسب خمیر دندان را بررسی کنید:

خمیر دندان معمولا به عنوان درمان آکنه DIY مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از محصولات خمیر دندان شامل جوش شیرین هستند ، که یک ماده شیمیایی درمان آکنه است، اما برخی دیگر شامل لوریل سولفات سدیم یا SLS می باشند. SLS ماده شیمیایی است که خمیر دندان را خیس می کند و بسیار شبیه به کرم اصلاح است و می تواند در منافذ حل شود و پوست را تحریک کند.

برچسب خمیر دندان را بررسی کنید و اگر “سدیم لوریل سولفات”، “سدیم دودسیل سولفات” یا “SLS” را ببینید، ممکن است بخواهید مارک دیگری را امتحان کنید.

هر نوع هورمونی می تواند منجر به آکنه چانه شود:

آکنه در نوجوانان بسیار رایج است ،زیرا اکثر افراد در آن زمان میزان نوسانات شدید هورمون ها را تحمل می کنند، اما هورمون های بلوغ زمانی است که می تواند باعث آکنه شود.هورمون های مرتبط با استرس، قاعدگی یا تستوسترون می توانند باعث افزایش آکنه شوند.

استرس بیش از یک احساس ناراحت کننده است و بدن شما را وارد حالت مبارزه می کند.بدن شما این استرس را به عنوان یک تهدید درک می کند، و به آن پاسخ می دهد .

هیپوتالاموس شما یک پیام به غده فوق کلیه ارسال می کند که سپس آدرنالین و کورتیزول را آزاد می کند. آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود، در حالی که کورتیزول قندهای بیشتری را در جریان خون آزاد می کند تا انرژی بیشتری به بدن شما برسد.

قرار گرفتن در معرض هورمون استرس می تواند انواع مختلفی از شرایط روحی و جسمی، از جمله آکنه را ایجاد کند.آدرنالین و کورتیزول می توانند التهاب را افزایش دهند، که می تواند منافذ را متوقف کند و جوش را ببشتر کند.سطح هورمون ها می توانند به طور قابل توجهی در طول چرخه قاعدگی تغییر کنند، که می تواند منجر به آشکار شدن آکنه های ماهانه شود.

در طی تخمک گذاری و درست قبل از قاعدگی، بدن اندروژن ها را بیشتر می کند، از جمله تستوسترون. بدن همیشه این هورمون ها را تولید می کند، اما هنگامی که آنها از سطح معمولشان بالاتر می روند، می توانند آکنه ایجاد کنند، زیرا باعث افزایش تولید چربی پوست می شود که منافذ پوست را از بین می برد.

ویزیت آنلاین

هنگامی که به دنبال یک درمان خوب برای آکنه چانه میگردید، سه چیز را به یاد داشته باشید.

اول از همه، چانه به طور طبیعی خشک است، بنابراین به دنبال یک مرطوب کننده باشید.دوم، چانه شما به راحتی می تواند روغن و باکتری ها را جمع آوری کند، بنابراین یک محصول پاک کننده می تواند کمک کند.سوم و مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که آکنه چانه بسیار طبیعی است، بنابراین نگران نباشید

راه های درمانی برای جوش (آکنه) چانه

اگر در معرض آکنه فقط روی چانه خود باشید، ممکن است بیشتر از درمان های موضعی DIY که در زیر آورده شده استفاده کنید، اما اگر آکنه شما گسترده تر باشد، بهترین درمان یک سیستم درمان آکنه نرم و ملایم است.

بهترین روش برای درمان آکنه یک روشی برای مراقبت از پوست است که می توانید هر روز آن را دنبال کنید.

درمان های داروی برای رفع جوش (آکنه) چانه

داروی موضعی:

 این دارو ها مستقیما به پوست زده می شوند و نسبت به داروهای بدون نسخه غلظت بالاتری از بنزوئیل پروکساید یا رتینوئید ها دارند.

آنتی بیوتیک های خوراکی:

ممکن است ماه ها نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشید. معمولا این آنتی بیوتیک با یک پماد موضعی همراه است.

دارو های ضد بارداری:

 داروهای پیشگیری از بارداری می توانند سبب کاهش آکنه شوند.

اسپیرونولاکتون:

این داروی ادرار آور در بعضی موارد برای درمان آکنه به کار می رود و باعث رشد مو در خانم ها می گردد.

ایزوترتینوین:

 یک داروی بسیار موثر برای درمان آکنه شدید است. این دارو می تواند سبب تولد کودکان غیر نرمال، افسردگی و تمایل به خودکشی شود. این دارو تنها درصورت تجویز پزشک باید مصرف شود.

درمان های خانگی و طبیعی برای رفع جوش (آکنه) چانه

روغن درخت چای در درمان جوش چانه

روغن درخت چای در درمان جوش چانه

روغن درخت چای برای جوش چانه :

روغن چای یک راه حل طبیعی بسیار موثر است.این یک روغن ضروری است که ضد میکروبی میباشد، به این معنی که می تواند باکتری های آکنه را از بین ببرد و سلول های پوستی و مرده را که می تواند منافذ را از بین ببرد، تجزیه می کند.

روغن درخت چای یک عنصر قدرتمند است که اگر به درستی استفاده نشود پوست خشک می شود.اگر شما پوست خشک یا حساس داشته باشید، عسل یا آلوئه ورا در درمان DIY نتایج بهتری را ارائه میدهد.

درمان جوش (آکنه)چانه با عسل:

خواص ضد میکروبی و ضد التهابی و آرامش دهنده برای پوست دارد و آن را یک عامل شفا دهنده عالی می دانند.بیمارستان ها هنگام درمان زخم ها از سموم معطر عسل استفاده می کنند و می توانید آن را در خانه برای همه چیز از آسیب زخم تا آکنه چانه استفاده کنید. عسل و دارچین، یک عامل ضد میکروبی دیگر، برای تمیز کردن هر گونه باکتری چانه است.

آلوئه ورا برای رفع جوش چانه :

خواص ضد التهابی طبیعی دارد و پوست را آرام می کند.اگر آکنه مخصوصا ملتهب یا دردناکی داشته باشید، یک ماسک آلوئه ورا ممکن است برای شما مناسب باشد. مقدار زیادی دستورالعمل وجود دارد که آلوئه ورا را با روغن زیتون چای یا آب لیمو ترکیب می کند، اما برای آکنه دردناک، شما باید آلوئه ورا ساده به منطقه آسیب برسانید.

از هرگونه محصولات با عطر اجتناب کنید، به یاد داشته باشید، این مواد شیمیایی می توانند پوست را تحریک کنند.

مرجع

/irnak.com/

ویدیو پیشنهادی در این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *