آکنه ,علل و انواع آن, جای جوش, درمان جوش

تفاوت  سابسیژن بامیکرونیدلینگ در درمان آکنه چیست؟

تفاوت  سابسیژن بامیکرونیدلینگ در درمان آکنه چیست؟

از روش های جدید و نوین برای درمان آسیب های پوستی   سابسیژن و میکرونیدلینگ   است. پس از دست و پنجه نرم کردن های طولانی و طاقت فرسا برای درمان جوش در صورت، همان هنگام که میخواهیم نفس راحتی بکشیم و بگوییم بالاخره درمان جوش هایم تمام شد و از شر آنها راحت شدم، متوجه میشویم که باید به فکر درمان جای جوش (اسکار)باشیم.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ مناسب برای جوانسازی پوست، رفع چین و چروک، محل زخم، اثر سوختگی و لکه های تیره می باشد. همچنین سبب جوانساری پوست با فرآیند درمان طبیعی، بدون درد، عفونت و عوارض جانبی می باشد و همچنین یک روش کم هزینه محسوب می شود. میکرونیدلینگ مناسب برای درمان اسکارهای عمیق پوست می باشد.

 

درمان آکنه با میکرونیدلینگ

روش درمان با میکرونیدلینگ به گونه ای است که از تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل شده با عمق و سرعت تعیین شده توسط متخصص پوست، به طور همزمان وارد لایه دوم پوست یعنی لایه درم می شود.

 

در این زمان، سیستم ایمنی، بدن فعال و موجب افزایش فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین همچنین، افزایش ضخامت لایه ی اول پوست می شود.

 

سابسیژن

سابسیژن یک روش ایمن و سریع است و مناسب برای درمان انواع مختلفی از اسکارها همانند: اسکار های ناشی از چین و چروک، اسکار ناشی از جای جوش و بیماری های پوستی می باشد. اگر این فرورفتگی های سطحی باشد باعث استفاده از روش های ار اف فرکشنال و CO2 فرکشنال می توانیم آن ها را از بین ببریم ولی اگر فرورفتگی ها عمقی باشند با این نوع روش ها برطرف نمی شود در واقع فرورفتگی های عمیق با استفاده از سابسیژن قابل درمان است.

 

درمان آکنه با سابسیژن

سابسیژن یعنی رفع و برداشتن و پاره کردن این چسبندگی ها می باشد. با استفاده این روش می توان آن چسبندگی های که مثل طناب دارد پوست را می کشد پاره کنیم در این زمان پوست اجازه دارد به سطح بیاید و فرورفتگی آن کمتر شود.

 

نحوه انجام سابسیژن

در روش سابسیژن (Subcision) با استفاده کانولا خاص این دستگاه وارد بافت می شویم و چسبندگی و فیبروزی که منجر به ایجاد این فرورفتگی شده و بین پوست و بافت هم بند زیرین آن قرار دارد را از بین می بریم. سابسیژن یک کانولا است و بلند تر است و از چند قعطه درست شده است و چند خاصیت دارد از جمله: سر آن کند هست و تنها باعث می شود که چسبندگی ها باز شود و آسیبی به پوست وارد نمی شود. در ابتدا با استفاده از یک محلول ترکیبی ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و به دلیل مواد به کار رفته در این محلول مدت زمان بی حسی بیشتر شده و خونریزی کمتر می شود.

 

یک سوراخ کوچک ایجاد می کنیم و این کانولا سابسیژن اکتور را وارد می کنیم با یک سرنگ با هر حجمی که پزشک صلاح بداند مایع درست شده بنام محلول تامیسن که از لیدوکائین، نورماسالین و اپی نفرین است در زیر پوست تزریق می کنیم تا در نقاط مختلف تزریق می شود تا آن نواحی پوشش داده شود و این محلول سبب می شود تا مقداری از چسبندگی ها باز شود و راحت بتوان کار را انجام داد. بعد از آن کانولا مخصوص را وارد پوست می کنند و آن چسبندگی ها را باز می کنند. تمام این مراحل باید استریل باشد

 

فرورفتگی های که در سطح پوست ایجاد می شود و ناشی از جای جوش و اسکار هست مشکلی است که گریبان گیر بسیاری از جوانان و نوجوانان می باشد و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها بسیار تاثیر دارد.  متخصان پوست ، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازند. درمان های ترکیبی کمک کننده در بالا رفتن درصد موفقیت و پوشش بیشتر رضایت مندی فرد می باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانیم از روش سابسیژن همراه با میکرونیدلینگ استفاده کنیم.

عوراض سابسیژن و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ و سابسیژن عارضه خاصی ندارند به جز تورم، قرمزی و کبودی در ناحیه مورد نظر که طی چند روز پس از انجام این روش ها برطرف می شود.

 

تعداد جلسات سابسیژن و میکرونیدلینگ

تعداد جلسات سابسیژن با توجه به شرایط بیمار مشخص شود و این جلسات بین چهار تا شش جلسه تغییر پیدا می کند و فواصل جلسات بسیار مهم است و بین یک ماه تا یک و نیم است. به دلیل اینکه برطرف کردن چسبندگی ها خود یک پارگی در پوست ایجاد می کند و موجب التهاب می شود باید به بدن اجازه دهیم تا پوست خودش را بیرون بکشد و درمان شود.

 

در روش میکرونیدلینگ پس از بررسی های انجام شده توسط متخصص پوست و شرایط پوست تعداد جلسات مشخص می شود و با توجه به نوع درمان و اسکار می توان تعیین کرد. فواصل زمانی میکرونیدلینگ ماهی یک بار انجام می شود. شایان ذکر است، گذراندن تمامی جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب نقش بسزایی دارد.

درمان های ترکیبی کمک کننده در بالا رفتن درصد موفقیت و پوشش بیشتر رضایت مندی فرد می باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانیم از روش سابسیژن همراه با میکرونیدلینگ استفاده کنیم.

مرجع :

drsaralotfi.com

ویدیو پیشنهادی در این مقاله :

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 4 =