درمان جوش

انواع درمان جوش(آکنه) را بشناسیم ویدیو

انواع درمان جوش(آکنه) را بشناسیم ویدیو

 

واقعیت این است که دلیل اصلی ایجاد جوش آکنه هنوز کاملا مشخص نشده استدرمان جوش (آکنه) یکی از بزرگترین دغدغه های بسیاری از جوانان است. ازبین بردن جوش یک هدف مهم در این سن است. ما در این اینجا انواع درمان  جوش( آکنه)  را بیان میکنیم. 
آکنه اغلب توسط متخصصین پوست درمان می شود. پزشک متخصص پوست توانایی درمان انواع جوش شامل درمان جوش زیر پوستی، درمان جوش سرسیاه و سرسفید و درمان جوش التهابی حتی موارد حاد را نیز دارند. از آنجاییکه درمان آکنه در بهبود اعتماد بنفس بیماران تاثیر دارد، نحوه درمان جوش صورت  بسیار اهمیت دارد

برای درمان جوش(آکنه) علاوه بر درمان  پزشکی انواع درمان های خانگی و درمان های گیاهی وجود دارد که در مقالات پیشین به آنها اشاره شده در درمانهای خانگی بیمار باید بیشتر از درمانهای پزشکی صبور باشد معمولا درمانهای گیاهی و خانگی روند بهبودشان طولانی است.

نوع دیگری از آکنه وجود دارد که به آکنه دوران بارداری معرف است آکنه در دوران بارداری به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین آن ، فعالیت هورمون ها مخصوصا آندروژن ها است . آندرون ها در سطح دوره بارداری (سه ماه اول بارداری) بسیار ترشح میشوند و اتفاقی که رخ می دهد این است که فتوژن آکنه بر روی فعالیت غددسباسه اثرمیگذارد.علت دیگر جوش زدن در دوران بارداری این است که بسیاری از خانم های باردار، مصرف ضدآفتاب را در طول دوره بارداری متوقف می کنندعلت دیگری که باعث تشدید آکنه در دوره بارداری میشود این است که افراد به دلیل ملاحظات در دوره بارداری ، مراقبت هایی که در حالت عادی از پوست خود دارند را کم یا حذف می نمایند.

جوش زدن مشکل شایعی است که افراد زیادی در طول زندگی با آن مواجه می شوند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال راههای درمان جوش یا آکنه هستند. بهترین راه برای درمان جوش مراجعه به پزشک متخصص پوست است که ابتدا نوع و منشاء جوش را شناسایی کند و بر اساس آن روش درمان مناسبی تجویز کند. دکتر خلیل یعقوبی متخصص پوست در این ویدیو انواع روشهای درمان جوش را توضیح می دهند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =