logo آﻛﻨﻪ در گردن

پایگاه جامع اطلاع رسانی درباره آکنه (جوش) و درمان های آن

---------------------- learn about acne , treatments and advice ----------------------

 

 

آکنه در پشت گردن بیشتر شبیه  آکنه بدن است تا آکنه صورت . در حالیکه آکنه جلوی گردن مشابه آکنه صورت است و روش درمان آن نیز باید مشابه درمان آکنه صورت باشد.
ضایعات آکنه پشت گردن می تواند دردناک و با شروع ناگهانی و طول عمر طولانی  باشد. به همین دلیل نباید با پوست جلوی گردن که بسیار حساس است و باید به همان شیوه درمان پوست صورت اشتباه گرفته شود.


پوست پشت گردن بسیار ضخیم تر از صورت بوده و می تواند مقدار زیادی چربی تولید کند. به این دلیل، پوست پشت گردن اغلب می تواند ضایعات شدید مانند کیست و ندول، و یا جوش سرسفید بزرگ تولید کند. آکنه گردن در پسران و مردان شایع تر است، اما دختران و زنان می تواند آن را نیز تجربه کنند.
دلیل پیدایش آکنه در گردن
آکنه گردن توسط مکانیسم های مشابه که باعث آکنه صورت و بدن می شود ایجاد می شود. منافذ به دلیل ساخت سلول هایی که به هم می چسبند و باعث پلاگین می شوند مسدود می شود. سپس باکتری ها و چربی پوست، که باید به طور معمول به سطح تخلیه شود، در داخل سلول گرفتار شده، و باعث قرمزی و گسترش چرک می شود.
اجتناب از تحریک
تحریک می تواند آکنه گردن را تشدید کند. پیراهن های یقه دار که بر روی پوست گردن تماس دارند می تواند باعث بدتر شدن آکنه شوند. که اغلب موجب ایجاد یک چرخه معیوب می شود بدین صورت که وقتی آکنه گردن توسعه می یابد، فرد مبتلا، برای پوشاندن آن پیراهن یقه دار می پوشد . سپس پیراهن یقه دار باعث تحریک و تشدید آکنه می شود.


چند توصیه مهم برای بهبود آکنه در گردن:
•    سعی کنید پیراهن یقه گرد و یا بدون یقه بپوشید
•    اگر مجبور به استفاده از پیراهن یقه دار هستید، همانطور که بسیاری از ما در هر زمانی می پوشیم، سعی کنید  پیراهن نخی نرم بپوشید.
•    جوش ها را بر ندارید.
•    سعی کنید نسبت به هر چیزی که ممکن است پشت گردن را تحریک کند آگاه باشید  و برای متوقف کردن آن در صورت امکان اقدام کنید.
•    نسبت به تحریک منابع دیگر آگاه باشید. البته بدن ما به طور مداوم در تماس با چیزهای مختلف است و جلوگیری از تحریک بطور کامل ممکن است غیر ممکن باشد.

درمان آکنه گردن:
درمان آکنه در پشت گردن مشابه درمان آکنه در بدن است. می توانید این بخش را مطالعه بفرمایید. اما نکته ای که وجود دارد این است که داروهای خوراکی را باید کامل مصرف کنید و درمان را نیمه رها نکنید. حتی اگر آثار بهبود را مشاهده کردید، دوره مصرف را کامل کنید. همزمان با داروهای خوراکی، بهتر است داروهای موضعی نیز استفاده شود. دوره درمان ممکن است طولانی باشد. صبور باشید.

خواندن 7780 دفعه

logo آﻛﻨﻪ در گردن

آکنه یا همان جوش از بیماری های پوستی بسیار شایعی است که درصد زیادی از جوانان 15 تا 40 سال در مقاطعی از زندگی خود  درگیر آن می باشند. وب سایت آکنه یار، بطور تخصصی به  موضوع عوامل ایجاد جوش و راههای درمان آکنه (جوش) می پردازد.

ﺑﺮای درﻳﺎﻓﺖ ﺧﺒﺮﻧﺎﻣﻪ اﻳﻤﻴﻞ ﺧﻮد را وارد ﻛﻨﻴﺪ

Please publish modules in offcanvas position.