logo آﻛﻨﻪ در بدن

پایگاه جامع اطلاع رسانی درباره آکنه (جوش) و درمان های آن

---------------------- learn about acne , treatments and advice ----------------------

iconarticle007 آﻛﻨﻪ در بدن

 

اغلب افراد مبتلا به آکنه صورت، دارای مقادیری از آکنه در بدن نیز هستند. آکنه بدن مشابه با آکنه صورت پیشرفت می کند. با این حال، پوست بدن ضخیم تر از پوست صورت است و اغلب دارای منافذ بزرگتری نیز است. از این رو، ایجاد ضایعات آکنه در بدن شدید تر می باشد.

 

آکنه می تواند در هر نقطه بر روی بدن، به جز کف دست و کف پا ایجاد شود. چرا که این دو منطقه فولیکول سباسه که در آن آکنه تشکیل می شود را ندارد. اگر شما نشانه قرمز رنگی در شانه ها، بازوها، پاها، باسن ، و یا در جای دیگر ببینید، احتمال اینکه آکنه باشد وجود دارد. اگر مطمئن نیستید، با یک متخصص پوست برای تشخیص مشورت کنید.

علت دقیق آکنه در بدن ناشناخته باقی مانده است. با این حال، می دانیم که تحریک می تواند آن را بدتر کند. هر چیزی که در برابر پوست شما اصطکاک می یابد موجب سوزش می شود. لباس مرطوب همراه با سوزش منجر به آکنه بیشتر می شود.

iconarticle008 آﻛﻨﻪ در بدن

اجتناب از تحریک

  تا جایی که ممکن است لباس نخی قابل تنفس بپوشید. اگر عرق می کنید ، در صورت امکان سعی کنید لباس خود را زود به زود عوض کنید.
  کارهایتان را زمان بندی کنید به طوری که بتوانید در فواصل کوتاهی دوش
  به طور کلی سعی کنیدنسبت به آنچه ممکن است پوست شما را تحریک کند اجتناب کنید. البته بدن ما به طور مداوم در تماس با چیزهای مختلف است و جلوگیری از تحریک ممکن است غیر ممکن باشد. اما می توانید با کارهایی ساده، جلوی تحریک شدن پوست خود را بگیرید و به بهبود آکنه بدنتان کمک کنید. آکنه بدن را حتما درمان کنید.

درمان آکنه بدن

برای درمان آکنه بدن دو درمان داروی موضعی و خوراکی پیشنهاد می شود. داروی موضعی برای درمان آکنه بدن خوب است شامل 5/2 درصد بنزوئیل پروکساید یا 10 % گلایکولیک اسید باشد. داروی خوراکی نیز برای درمان آکنه شدید بدن، راکوتان یا همان ایزوترتینوئین تجویز می شود. این دارو می بایست 15 تا 20 هفته مصرف گردد و عوارضی نیز دارد. در هنگام بارداری و حتی سه ماه قبل از بارداری نباید مصرف شود.

خواندن 2399 دفعه

logo آﻛﻨﻪ در بدن

آکنه یا همان جوش از بیماری های پوستی بسیار شایعی است که درصد زیادی از جوانان 15 تا 40 سال در مقاطعی از زندگی خود  درگیر آن می باشند. وب سایت آکنه یار، بطور تخصصی به  موضوع عوامل ایجاد جوش و راههای درمان آکنه (جوش) می پردازد.

ﺑﺮای درﻳﺎﻓﺖ ﺧﺒﺮﻧﺎﻣﻪ اﻳﻤﻴﻞ ﺧﻮد را وارد ﻛﻨﻴﺪ

Please publish modules in offcanvas position.