logo آﻛﻨﻪ در آقایان

پایگاه جامع اطلاع رسانی درباره آکنه (جوش) و درمان های آن

---------------------- learn about acne , treatments and advice ----------------------

 

آکنه در آقایان
پس از بلوغ، هورمون های مردانه آندروژن حدود حدود 10 برابر خانمها می شود.  به علت افزایش هورمون های مردانه، پوست مردها حدود 25-30٪ ضخیم تر از همتای زن خود می شود. پوست مردان همچنین بیش از دو برابر سبوم (چربی پوست) تولید می کند و در نتیجه طور متوسط دارای آکنه های بسیار شدید تری هستند. بیایید نگاهی به برخی ملاحظات در آکنه های مردانه داشته باشیم.


 iconarticle001 آﻛﻨﻪ در آقایان  اصلاح
اصلاح با تجهیزات و تیغ نامناسب و کند یا با کرم / ژل های نامناسب می تواند موجب تحریک پوست و بدتر شدن و تداوم آکنه شود.


iconarticle002 آﻛﻨﻪ در آقایان بدنسازی / حجیم کردن
در هنگام افزایش وزن، هورمونها هم افزایش پیدا می کنند. به همین دلیل است که با چاق شدن و افزایش وزن بدن، آکنه نیز بیشتر می شود. این مورد در مردان بیشتر دیده می شود. اگر شما در حال افزایش وزن هستید، ممکن است کمی سخت باشد که پوستتان صاف  و روشن باقی بماند. افرادی که از پودرهای مکمل برای حجیم شدن عضلاتشان استفاده می کنند تصور می کنند که این پودرها باعث ایجاد آکنه در بدنشان شده است در حالیکه پودر پروتئین و یا مکمل بدنسازی نیست که باعث آکنه شما می شود, بلکه  افزایش کالری می باشد. در حالی که بدنسازی می کنید نسبت به رژیم درمانی آکنه خود فوق العاده سخت کوش باشید.


iconarticle003 آﻛﻨﻪ در آقایان آمپول های بدنسازی
دریافت استروئیدهای آنابولیک که در آمپولهای بدنسازی وجود دارد، به منظور افزایش عضله می تواند درمان آکنه را بسیار سخت تر کرده و باعث تشدید آکنه در بدن نیز شود. در برخی شرایط، استروئیدهای آنابولیک می تواند سرعت شروع آکنه را افزایش و درمان را مشکل کنند.


iconarticle004 آﻛﻨﻪ در آقایان ماسک صورت
تحریک فیزیکی پوست آکنه را شدید تر می کند. هر چیزی که با پوست تماس یابد و موجب اصطکاک، خراشیدگی، و یا تماس طولانی مدت با پوست شود می تواند آکنه را بدتر کند. عرق همراه با تحریک فیزیکی می تواند مسائل را بدتر کند. از آنجا که مردان بیش از دو برابر زنان عرق می کنند، ماسک گذاشتن در هنگام سرماخوردگی یا برای پیگیری از تنفس هوای آلوده می تواند آکنه را بدتر کند.
اگر شما ماسک صورت بزنید،  متوجه خواهید شد که بیشتر احتمال دارد که آکنه شما در منطقه ای که ماسک با پوست در تماس است شدیدتر می شود. 


iconarticle005 آﻛﻨﻪ در آقایان آکنه بدن و گردن
مردان آکنه بیشتر و شدید تری را در پشت، قفسه سینه، و پشت گردن تجربه کنند.  صفحات مربوط به آکنه بدن و آکنه گردن را نیز در این سایت مطالعه کنید.


iconarticle006 آﻛﻨﻪ در آقایان آکنه مردان بالغ
در نهایت، خبرهای خوب در راه است. مردان حدودا نصف زنان آکنه بزرگسالی را تجربه می کنند. در حالی که آکنه مردان گرایش شدیدتری در دوران بلوغ دارند. البته همیشه به این شکل نیست، و حدود 25 درصد از مردان آکنه بزرگسالی را در برخی نقاط تجربه می کنند. آکنه مردان بزرگسال همانند همان آکنه در هنگام بلوغ درمان می شود.

خواندن 2365 دفعه

logo آﻛﻨﻪ در آقایان

آکنه یا همان جوش از بیماری های پوستی بسیار شایعی است که درصد زیادی از جوانان 15 تا 40 سال در مقاطعی از زندگی خود  درگیر آن می باشند. وب سایت آکنه یار، بطور تخصصی به  موضوع عوامل ایجاد جوش و راههای درمان آکنه (جوش) می پردازد.

ﺑﺮای درﻳﺎﻓﺖ ﺧﺒﺮﻧﺎﻣﻪ اﻳﻤﻴﻞ ﺧﻮد را وارد ﻛﻨﻴﺪ

Please publish modules in offcanvas position.